https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Kontinuierlich Online-Auktionen

Tételek lista

Bücher: Sport, Schach, Bergsteigen

Zahl der Lose: 22

Die Auktion ist beendet! Das Los wird bald in Auktion
1960 Római olimpiával kapcsolatos kiadványok, 4 db + térkép: Olympiad 1960. H.n., 1958, E.N.I.T. 118+4 p. Angol nyelven. Gazdagon illusztrált, kihajtható mellékletekkel és térképekkel. Kiadói papírkötés. + Roma, Italia. Olympiade di Roma 1960. H.n., 1960, Rassegna D'Arte Turismo Documentazione. Több nyelven. Gazdagon illusztrált, kihajtható mellékletekkel. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel, egy lapon szakadással. + Olimpicus. Umorismo Sportivo, Humorisme Sportif, Sporting humour. Több nyelven. Gazdagon illusztrált humoros, karikaturisztikus kiadvány. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel, kissé foltos borítóval. + Olimpicus. Umorismo Sportivo, Humorisme Sportif, Sporting humour. Több nyelven. Gazdagon illusztrált humoros, karikaturisztikus kiadvány. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel, borítón 3 db autográf aláírással. + Róma térkép, 1:12000, kisebb sérüléssel
1
19265.

1960 Római olimpiával kapcsolatos kiadványok, 4 db + térkép: Olympiad 1960. H.n., 1958, E.N.I.T. 118+4 p. Angol nyelven. Gazdagon illusztrált, kihajtható mellékletekkel és térképekkel. Kiadói papírkötés. + Roma, Italia. Olympiade di Roma 1960. H.n., 1960, Rassegna D'Arte Turismo Documentazione. Több nyelven. Gazdagon illusztrált, kihajtható mellékletekkel. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel, egy lapon szakadással. + Olimpicus. Umorismo Sportivo, Humorisme Sportif, Sporting humour. Több nyelven. Gazdagon illusztrált humoros, karikaturisztikus kiadvány. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel, kissé foltos borítóval. + Olimpicus. Umorismo Sportivo, Humorisme Sportif, Sporting humour. Több nyelven. Gazdagon illusztrált humoros, karikaturisztikus kiadvány. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel, borítón 3 db autográf aláírással. + Róma térkép, 1:12000, kisebb sérüléssel

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
6 000 HUF
16,26
EUR
,
18,75
USD
Zahl der Gebote:
0
 
A Sport Enciklopédiája. A testnevelés és testgyakorlás kézikönyve I-II. kötet. Bp., 1928, Enciklopédia Rt. Kiadói egészvászon kötés, néhol ceruzás aláhúzással, kopottas állapotban.
1
19266.

A Sport Enciklopédiája. A testnevelés és testgyakorlás kézikönyve I-II. kötet. Bp., 1928, Enciklopédia Rt. Kiadói egészvászon kötés, néhol ceruzás aláhúzással, kopottas állapotban.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
4 200 HUF
11,38
EUR
,
13,13
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Déván István: A síelés ABC-je. Arató Gyula festőművész 95 rajzával. Budapest, [1932]. Stádium Sajtóvállalat Rt. (ny.) 135 + [1] p. Első kiadás. Oldalszámozáson belül számos ábrával, néhány szövegközti és egész oldalas hirdetéssel. A szerző a kötet végén néhány síelési terepet is ajánl, előrebocsájtva, hogy a megmaradt hazai hegyek kevéssé alkalmasak a komolyan vett sísport céljaira, így elsősorban osztrák célpontokat ajánl. A munka második kiadása 1940-ben jelent meg. Példányunk fűzése enyhén meglazult. Fűzve, Arató Gyula rajzával illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
1
19267.

Déván István: A síelés ABC-je. Arató Gyula festőművész 95 rajzával. Budapest, [1932]. Stádium Sajtóvállalat Rt. (ny.) 135 + [1] p. Első kiadás. Oldalszámozáson belül számos ábrával, néhány szövegközti és egész oldalas hirdetéssel. A szerző a kötet végén néhány síelési terepet is ajánl, előrebocsájtva, hogy a megmaradt hazai hegyek kevéssé alkalmasak a komolyan vett sísport céljaira, így elsősorban osztrák célpontokat ajánl. A munka második kiadása 1940-ben jelent meg. Példányunk fűzése enyhén meglazult. Fűzve, Arató Gyula rajzával illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
3 000 HUF
8,13
EUR
,
9,38
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Kárpáti György: Itt állok megfürödve. A szerző elbeszélése alapján lejegyezte Peterdi Pál. (A szerzők által aláírt példány.) Budapest, 1981. Szerző (Sylvester János Ny., Szombathely). 261 + [3] p. Egyetlen kiadás. A címoldalon Kárpáti György olimpiai bajnok vízilabdázó aláírása. Oldalszámozáson belül fényképekkel és Sajdik Ferenc nyolc szövegközti rajzával illusztrálva. Fűzve, Sajdik Ferenc rajzával illusztrált színes kiadói borítóban.
1
19268.

Kárpáti György: Itt állok megfürödve. A szerző elbeszélése alapján lejegyezte Peterdi Pál. (A szerzők által aláírt példány.) Budapest, 1981. Szerző (Sylvester János Ny., Szombathely). 261 + [3] p. Egyetlen kiadás. A címoldalon Kárpáti György olimpiai bajnok vízilabdázó aláírása. Oldalszámozáson belül fényképekkel és Sajdik Ferenc nyolc szövegközti rajzával illusztrálva. Fűzve, Sajdik Ferenc rajzával illusztrált színes kiadói borítóban.

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
3 000 HUF
8,13
EUR
,
9,38
USD
Zahl der Gebote:
1
 
Kiss László: Berci. 2011, Magyar Labdarúgó Szövetség, kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóval. Kiss László által dedikált.   ///  "Bicskei Bertalan, Zitás Bertalan (Budapest, 1944. szeptember 17. - Budapest, 2011. július 16.) válogatott labdarúgó, kapus, labdarúgóedző. A magyar labdarúgó-válogatott volt szövetségi kapitánya. Édesanyja Fogarassy Mária (1919-1997) színművész, apja Zitás Bertalan (1891-1956) színész, drámaíró, színházvezető, katonatiszt volt. Bicskey Károly (1920-2009) színművész örökbe fogadta."
1
19269.

Kiss László: Berci. 2011, Magyar Labdarúgó Szövetség, kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóval. Kiss László által dedikált. /// "Bicskei Bertalan, Zitás Bertalan (Budapest, 1944. szeptember 17. - Budapest, 2011. július 16.) válogatott labdarúgó, kapus, labdarúgóedző. A magyar labdarúgó-válogatott volt szövetségi kapitánya. Édesanyja Fogarassy Mária (1919-1997) színművész, apja Zitás Bertalan (1891-1956) színész, drámaíró, színházvezető, katonatiszt volt. Bicskey Károly (1920-2009) színművész örökbe fogadta."

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Csendes Csaba: Bokréta volt Románia kalapján. Nadia Comaneci. (Előszó: Végh Antal.) (Aláírt.) [Budapest], (1990). Új Idő Kft. (Alföldi Nyomda, Debrecen.) 156 + [14] p. Egyetlen kiadás. A címoldalon a tornásznő saját kezű aláírása. Nadia Comăneci (sz. 1961) ötszörös olimpiai bajnok tornásznő 1989 novemberének végén Magyarországra szökött. A könyv előszava szerint a riport gondolatát a szökés ténye érlelte meg, a szerző pedig azonnal, 1989 decemberének elején oknyomozó riportra indul Romániába. A feltehetően fiktív elemekkel is kevert, szenvedélyes hangon megírt riport a Ceau?escu-éra utolsó hónapjában készült, és rendkívül sötét képet fest az erdélyi, moldvai és óromániai életviszonyokról, az állambiztonság mindenható jelenlétéről, az igazoltatások és a méltatlan bánásmód világáról. Az előszó szerint a szerző semmilyen jegyzetet, fényképet nem készített, úti célját is titokban tartotta, hiszen a begyűjtött anyagot bármely igazoltatás során elkobozhatták volna tőle, így a riporter a tornásznő életének helyszínein készített titkos interjúkat fejben tartotta, és csak Magyarországra visszatérve foglalta írásba. Igen emlékezetes, sötét hangulatú riport a romániai diktatúra utolsó hónapjáról. Az utolsó, számozatlan oldalakon archív fotóanyag a tornászlány karrierjéről. Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban.
1
19270.

Csendes Csaba: Bokréta volt Románia kalapján. Nadia Comaneci. (Előszó: Végh Antal.) (Aláírt.) [Budapest], (1990). Új Idő Kft. (Alföldi Nyomda, Debrecen.) 156 + [14] p. Egyetlen kiadás. A címoldalon a tornásznő saját kezű aláírása. Nadia Comăneci (sz. 1961) ötszörös olimpiai bajnok tornásznő 1989 novemberének végén Magyarországra szökött. A könyv előszava szerint a riport gondolatát a szökés ténye érlelte meg, a szerző pedig azonnal, 1989 decemberének elején oknyomozó riportra indul Romániába. A feltehetően fiktív elemekkel is kevert, szenvedélyes hangon megírt riport a Ceau?escu-éra utolsó hónapjában készült, és rendkívül sötét képet fest az erdélyi, moldvai és óromániai életviszonyokról, az állambiztonság mindenható jelenlétéről, az igazoltatások és a méltatlan bánásmód világáról. Az előszó szerint a szerző semmilyen jegyzetet, fényképet nem készített, úti célját is titokban tartotta, hiszen a begyűjtött anyagot bármely igazoltatás során elkobozhatták volna tőle, így a riporter a tornásznő életének helyszínein készített titkos interjúkat fejben tartotta, és csak Magyarországra visszatérve foglalta írásba. Igen emlékezetes, sötét hangulatú riport a romániai diktatúra utolsó hónapjáról. Az utolsó, számozatlan oldalakon archív fotóanyag a tornászlány karrierjéről. Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
3 000 HUF
8,13
EUR
,
9,38
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Galla Miklós (szerk.) - Krausz Tamás (szerk.) - Szántó András (szerk.): Hajrá, MTK! (Az 1997-es bajnok csapat öt tagja által aláírt.) (Csobánka), 1999. (Ágens-Press Bt. - Print City Kft, Sárbogárd). 224 p. Egyetlen kiadás. Az 1888-ban alapított sportegyesület, a Magyar Testgyakorlók Köre, azaz az MTK labdarúgó szakosztálya 1901-ben létesült. A nagy múltú futballcsapat az 1990-es évek közepétől élte harmadik virágkorát, a Nemzeti Bajnokságot 1997-ben és 1999-ben is megnyerte, ezzel pedig 20., illetve 21. alkalommal is elnyerte a dobogó legfelső fokát. Oldalszámozáson belül szövegközti fotóanyaggal gazdagon illusztrált emlékkötetünk a szakosztály 100 éve előtt tiszteleg, és számos interjút is közöl a témában. A kötet címoldalán az 1997. évi bajnok csapat MTK öt labdarúgójának saját kezű aláírsa: Csertői Antal (középpályás, sz. 1965), Kenesei Krisztián (csatár, sz. 1970), Madar Csaba (középpályás, sz. 1974), Preisinger Sándor (csatár, sz. 1973), Illés Béla (középpályás, sz. 1968). Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
1
19271.

Galla Miklós (szerk.) - Krausz Tamás (szerk.) - Szántó András (szerk.): Hajrá, MTK! (Az 1997-es bajnok csapat öt tagja által aláírt.) (Csobánka), 1999. (Ágens-Press Bt. - Print City Kft, Sárbogárd). 224 p. Egyetlen kiadás. Az 1888-ban alapított sportegyesület, a Magyar Testgyakorlók Köre, azaz az MTK labdarúgó szakosztálya 1901-ben létesült. A nagy múltú futballcsapat az 1990-es évek közepétől élte harmadik virágkorát, a Nemzeti Bajnokságot 1997-ben és 1999-ben is megnyerte, ezzel pedig 20., illetve 21. alkalommal is elnyerte a dobogó legfelső fokát. Oldalszámozáson belül szövegközti fotóanyaggal gazdagon illusztrált emlékkötetünk a szakosztály 100 éve előtt tiszteleg, és számos interjút is közöl a témában. A kötet címoldalán az 1997. évi bajnok csapat MTK öt labdarúgójának saját kezű aláírsa: Csertői Antal (középpályás, sz. 1965), Kenesei Krisztián (csatár, sz. 1970), Madar Csaba (középpályás, sz. 1974), Preisinger Sándor (csatár, sz. 1973), Illés Béla (középpályás, sz. 1968). Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
3 000 HUF
8,13
EUR
,
9,38
USD
Zahl der Gebote:
1
 
Kő András: Melbourne 1956. Bp., 2006, kiadói kartonált papírkötés.
1
19272.

Kő András: Melbourne 1956. Bp., 2006, kiadói kartonált papírkötés.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Pataky Tibor-Kövesdi Viktor: 12. menet. Bp., 2001. Timsel-Press. Kiadói papírkötésben, ALÁÍRT példány.
1
19273.

Pataky Tibor-Kövesdi Viktor: 12. menet. Bp., 2001. Timsel-Press. Kiadói papírkötésben, ALÁÍRT példány.

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Zahl der Gebote:
1
 
Nagyiván Gábor: Bridzsmánia. hn.,2004, Alfadat Press. Kiadói kartonált papírkötés. + Charles H. Goren presents the Precision System of Contract Bridg Bidding. Edited by. Robert B. Ewen. New York, 1974, Chancellor Hall LTD. Angol nyelven. Kiadói papírkötés, kopott borítóval, címlap sarkán hiánnyal.
1
19274.

Nagyiván Gábor: Bridzsmánia. hn.,2004, Alfadat Press. Kiadói kartonált papírkötés. + Charles H. Goren presents the Precision System of Contract Bridg Bidding. Edited by. Robert B. Ewen. New York, 1974, Chancellor Hall LTD. Angol nyelven. Kiadói papírkötés, kopott borítóval, címlap sarkán hiánnyal.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
2 000 HUF
5,42
EUR
,
6,25
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Siklóssy László: A magyar sport ezer éve III. köt.: A modern sportélet előkészítése 1875-1896. Bp., 1929, Országos Testnevelési Tanács. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
1
19275.

Siklóssy László: A magyar sport ezer éve III. köt.: A modern sportélet előkészítése 1875-1896. Bp., 1929, Országos Testnevelési Tanács. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
3 000 HUF
8,13
EUR
,
9,38
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Botvinnik győzelme a világbajnoki küzdelemben. A hágai és moszkvai világbajnoki sakkversenyek. A játszmákat Dr. Asztalos Lajos és Barcza Gedeon elemezték. [Kecskemét, 1949],Magyar Sakkvilág, 87+1 p. Kiadói papírkötés, javított gerinccel.
1
19276.

Botvinnik győzelme a világbajnoki küzdelemben. A hágai és moszkvai világbajnoki sakkversenyek. A játszmákat Dr. Asztalos Lajos és Barcza Gedeon elemezték. [Kecskemét, 1949],Magyar Sakkvilág, 87+1 p. Kiadói papírkötés, javított gerinccel.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
EUR
,
6,88
USD
Zahl der Gebote:
0
 

Steigerungsstufen:

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF

Filtern bei der Auktion

Navigieren zur nächsten Seite

Auktionshaus

  • Adresse: 1061 Budapest, Andrássy Str. 16.
  • Anschrift: 1244, Budapest Pf. 979.
  • Telefon: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • E-mail : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Öffnungszeiten:
  • Montag: 12-17
  • Dienstag bis Mittwoch: 10-17
  • Donnerstag: 10-19
  • Freitag: geschlossen
  • Wochenende: geschlossen

Galerie

Unsere Seiten

© 2011-2025 Darabanth Auktionshaus GmbH.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren.
Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.
Ich akzeptiere
Für Details klicken
https://www.darabanth.com/de/bedingungen-faq
darabanth.com
H
Los im Warenkorb

Gesamtsumme:

Weiter einkaufen
  Zur Kasse