Tétel

Rufpreis:

5 000 HUF

Beschreibung:

Kovács Lajos: A Békepárt a magyar forradalomban. Válaszul Irányi Dániel röpiratára. Budapest, 1883. Révai Testvérek kiadása (Rudnyánszky A. ny.) 130 p. Egyetlen kiadás. Kovács Lajos (1812-1890) politikus, publicista, Széchenyi István feltétlen híve, 1848 második felében közmunka- és közlekedésügyi miniszter. A politikai pályáját Erdélyben megkezdő Kovács Lajos 1848-1849-ben a radikális forradalmiságot, a republikanizmust, a Béccsel való végleges szakítást kerülő politikai irányzat, az úgynevezett Békepárt híve. Az Országos Honvédelmi Bizottmány időszaka alatt természetesen elismerte Kossuth Lajos vezető szerepét, de a függetlenségi szemléletű, radikális publicistákkal (Irányi Dániel), illetve kormánybiztosokkal (Madarász László) szemben állt. A hivatalosan párttá soha nem szerveződő - Kemény Zsigmond, Kazinczy Gábor és Kovács Lajos fémjelezte - Békepárt és az egyre radikálisabbá váló Kossuth-hívek közötti viszony a kormány Debrecenbe költözését követően mérgesedett el. Politikai vitairatunk érdekes bepillantást nyújt a szabadságharc politikai belharcaiba. A címoldalon és az ajánlás oldalán régi tulajdonosi bejegyzés, a címoldalon és verzóján régi tulajdonosi bélyegzés. Szentkirályi K 82.6. Korabeli félvászon kötésben. Jó példány.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk