1979 Granasztói-Győrffy Katalin: Nuovi contributi all'attivit? del pittore veronese Sebastiano Vini. Attribuzione della tavola scoperta a Bodrogolaszi. Acta Historiae Artium. Különlenyomat. Bp., 1979., Akadémiai-ny., olasz nyelven, szakadt borítóval, 237-252 p. A szerző, Granasztói-Győrffy Katalin által DEDIKÁLT példány. + 1969 Recensiones. Acta Historiae Artium. Különlenyomat. Bp., 1969., Akadémiai-ny., német, angol és olasz nyelven, 99-117 p. A borítón ajándékozásra vonatkozó bejegyzéssel.
1981 Szabó, Júlia: "Cerus aeternitatis hieroglyphicum" (Iconology of a natural motif.) Acta Historiae Artium. Különlenyomat. Bp., 1981., Akadémiai-ny., angol nyelven, fekete-fehér fotókkal illusztrált. 127 p. Szabó Júlia (1939-2004) művészettörténész által Csernyánszky Mária (1903-1998) művészettörténész részére DEDIKÁLT példány.
Csontváry-emlékkönyv. Válogatás Csontváry Kosztka Tivadar írásaiból és a Csontváry-irodalomból. Válogatta és az emlékezéseivel kiegészítette Gerlóczy Gedeon. Bevezette és az összekötő szövegeket írta és szerkesztette Németh Lajos. Bp. 1976, Corvina. Fekete-fehér és színes illusztrációkkal. Kiadói papírkötés.
2010 Magyar Képzőművészeti Egyetem Diplomakatalógus. Hungarian University of Fine Arts. Diploma Cataloge 2010. Szerk.: Forian Szabó Noémi. Bp., 2010., Magyar Képzőművészeti Egyetem. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Zentner, Kurt: Die ersten fünfzig Jahre des XX. Jahrhunderts. II. Band. Eine Schau in Bild und Wort in drei Bänden. Offenburg/Baden, 1950., Franz Burda. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.