Historische Dokumenten, Handschriften

Zahl der Lose: 83

cca 1910-1930 Várhelyi József szegedi plébános 3 db kártyája (névjegy-, újévi üdvözlő, részvétnyilvánítást megköszönő) + 5 db fotó, az egyik hátoldalán autográf ajándékozási soraival
13327.

Rufpreis:
2 000 HUF

1914 Sopron, vétlevél a Gy.S.E.V. üzletigazgatóságától átvett bizalmas jellegű hadiforgalmi anyagról, I. világháború, hátoldalán a GySEV Üzletigazgatóság 1945-ös feljegyzésével, 34x21 cm
13328.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

13329.

Rufpreis:
28 000 HUF
75,88
87,50

1919 Stobbe Kálmán (1883-1936) építőmester, labdarúgó, a magyar válogatott edzője football hagyaték tétele:a Pervaja Recskai hadifogoly táborban szervezett sportszövetség illetve az ezen belül szervezett labdarúgó alosztály alapszabályai magyar és német nyelven, játszó játékosok felsorolása, egy fotó, labdarúgó játék szabályai. valamint egy névre szóló vándordíj plakettje:    Istók János (1873-1972) 1909. "Magyar Labdarúgók Szövetsége - Corinthián Vándordíj" egyoldalas bronz plakett, hátoldalán gravírozva "1907/08 év Stobbe Kálmán". (91x50mm) T:EF /    1919 Kálmán Stobbe (1883-1936) builder, footballer, coach of the Hungarian national team football legacy item: the basic rules of the sports association organized in the Pervaja Recskai POW camp and the football sub-division organized within it in Hungarian and German, list of playing players, a photo, football game rules . as well as a plaque for a named wanderer's award:
13330.

Rufpreis:
28 000 HUF
75,88
87,50

cca 1920-1930 Gellért Oszkár (1882-1967) Kossuth-díjas költő, újságíró, szerkesztő, Gellért Hugó (1890-1937) műfordító bátyjának autográf újévi jókívánságai ismeretlen részére kártyán, autográf aláírásával.
13331.

Rufpreis:
1 600 HUF

cca 1920-1930 Csengery-Irka iskolai rajzfüzet, benne igényes, kézzel rajzolt térképekkel (történelmi Magyarország területei, Budapest, stb.), teleírva, egy kijáró lappal
13332.

Rufpreis:
1 600 HUF

cca 1920-1940 Receptgyűjtemény, kézzel írt darabok és nyomtatványok is, de benne a Váncza és a Dr. Oetker füzetek sérültek.
13333.

Rufpreis:
2 400 HUF

1922 Fedor Ágnes (szül. Fischer Teréz, 1909-1990) író, újságíró, grafikus által írt és Eulenberg István által illusztrált versek. Tus, ceruza, papír, 3 számozatlan oldal, 13x23 cm, korabeli kissé kopott félvászon kötésben.
13334.

Rufpreis:
8 000 HUF

1925 Építészeti-épíszettörténeti kézirat a római, reneszánsz, újkori stb. építészetről, számos szabadkézi rajzzal, feltehetően Artner Edgár műve, kb. 70 oldal, lapok középen lyukasztottak.
13335.

Rufpreis:
8 500 HUF
23,04
26,56

cca 1925-1970 Húskönyv, Dvorzsák Ferenc hentes mester szalámi és húsnemű különlegességek (Bp. III., Szentlélek tér 1.), az elején 1925. évi bevételi-kiadási feljegyzések (2-29. old.), a füzet többi részében későbbi (cca 1960-70), kézzel írt receptek. Össz. 146 oldalnyi bejegyzéssel. Dvorzsák Ferenc óbudai hentes családjának hagyatékából. Egészvászon-kötésben.
13336.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00
18

1926 Dr. Völgyesi Ferenc (1895-1967) orvos, pszichiáter és hipnotizőrnek írt levél Horthy Miklós kormányzó kabinetiodája vezetőjének aláírásával, melyben a kormányzó nevében megköszöni Lélek és természettudomány c. munkájának megküldését.
13337.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

1926 Blue and White. Winter 1926. A Record of the High School Term September-February 1925-1926. Published by the Senior A Class of the Los Angeles High School, Los Angeles, California. / Amerikai középiskola emlékkönyve, benne aláírásokkal. Fekete-fehér képekkel illusztrálva, angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, nagyrészt jó állapotban.
13338.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF