Historische Dokumenten, Handschriften

Zahl der Lose: 83

1928 Miskolc, Búza tér 19., Klein Mórné pékségének tervrajza, 40×20 cm
13339.

Rufpreis:
5 000 HUF

1928-1932 Berdai József makói plébános levelezése Skultéty Dezső makói pénzügyigazgatósági vezetővel: gépelt és kézzel írt levelek, feladószelvények, boríték, fotó; össz. 12 db
13340.

Rufpreis:
4 000 HUF

cca 1930-1970 Receptkönyv, rengeteg kézzel írt recepttel, helyenként kissé sérült, foltos lapokkal
13341.

Rufpreis:
6 000 HUF

cca 1931-33 Építészeti diákrajzok, díszítőrajzok, házak részletei stb., vegyes technika, papír, részben sérült és foltos, össz 16 db, 58x42 és 90x125 cm közötti méretekben
13342.

Rufpreis:
10 000 HUF

1933 Fabinyi Tihamér (1890-1953) politikus, kereskedelem- és közlekedésügyi miniszter autográf aláírással, M. Kir Kereskedelemügyi Miniszter fejléces papírján, (Gömbös-kormány kereskedelem- és közlekedésügyi miniszter (1932-1935.)
13343.

Rufpreis:
3 000 HUF

cca 1936 báró Wesselényi Miklós: Doctori értekezés az egyházi jog köréből, gépelt oldalak, a címlapon bejegyzésekkel, bélyegzésekkel, közte Eckhart Ferenc (1885-1957) alkotmány- és gazdaságtörténész, jogászprofesszor, főügyész, ügyvéd, író, jogi szakíró aláírásával, 44 p. Átkötött félvászon-kötés.   báró Wesselényi Miklós (1911-1980) újságíró, író.
13344.

Rufpreis:
6 000 HUF

1938 Kassa visszatért. feliratú festett üveg hamutál. Alján festett, kopással, d: 9,5 cm
13345.

Rufpreis:
6 000 HUF
18

1939 Gerő Ödön (1863-1939) újságíró, műkritikus, író, szabadkőműves, a Pester Lloyd művészeti rovat vezetőjének halála után a családnak küldött sok-.sok kondoleáló levél, kb. 170 db és további kb. 50 db részvét nyilvánító távirat. Érdekes, izgalmas, átnézésre érdemes anyag!
13346.

Rufpreis:
34 000 HUF
92,14
106,25

1940 Mohácsi Jenő (1886-1944) zsidó származású magyar író, drámaíró, költő, műfordító gépelt levele, autográf aláírással, borítékkal, Bokor Dezsőnek (1894-1963) a Vajna és Bokor kiadó vezetőjének részére.
13347.

Rufpreis:
2 800 HUF

cca 1940 Hutter és Lever R.T. rákospalotai gyárának és a környéknek helyszínrajza vízállás jelentésekkel 100x80 cm + hozzá két vízállás jelentési táblázattal
13348.

Rufpreis:
6 000 HUF

cca 1940- 1950 Varga Mátyás (1910-2002) grafikus díszlettervező által készített színpadkép tervek. Nemzeti Színház, Magyar Színház, Kolozsvári Színház. Klf előadások berajzolt színpadképei, 23 db nagy méretű vázlatok, előnyomott színházi alaprajzokon
13349.

Rufpreis:
12 000 HUF
9

1941 Heinrich Bavaria nemzetszocialista emblémával ellátott porcelán tányér. Kopással, d: 23,5 cm
13350.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,97
21,88
19

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF