cca 1931-33 Építészeti diákrajzok, díszítőrajzok, házak részletei stb., vegyes technika, papír, részben sérült és foltos, össz 16 db, 58x42 és 90x125 cm közötti méretekben
1933 Fabinyi Tihamér (1890-1953) politikus, kereskedelem- és közlekedésügyi miniszter autográf aláírással, M. Kir Kereskedelemügyi Miniszter fejléces papírján, (Gömbös-kormány kereskedelem- és közlekedésügyi miniszter (1932-1935.)
cca 1936 báró Wesselényi Miklós: Doctori értekezés az egyházi jog köréből, gépelt oldalak, a címlapon bejegyzésekkel, bélyegzésekkel, közte Eckhart Ferenc (1885-1957) alkotmány- és gazdaságtörténész, jogászprofesszor, főügyész, ügyvéd, író, jogi szakíró aláírásával, 44 p. Átkötött félvászon-kötés. báró Wesselényi Miklós (1911-1980) újságíró, író.
1939 Gerő Ödön (1863-1939) újságíró, műkritikus, író, szabadkőműves, a Pester Lloyd művészeti rovat vezetőjének halála után a családnak küldött sok-.sok kondoleáló levél, kb. 170 db és további kb. 50 db részvét nyilvánító távirat. Érdekes, izgalmas, átnézésre érdemes anyag!
1940 Mohácsi Jenő (1886-1944) zsidó származású magyar író, drámaíró, költő, műfordító gépelt levele, autográf aláírással, borítékkal, Bokor Dezsőnek (1894-1963) a Vajna és Bokor kiadó vezetőjének részére.
cca 1940 Hutter és Lever R.T. rákospalotai gyárának és a környéknek helyszínrajza vízállás jelentésekkel 100x80 cm + hozzá két vízállás jelentési táblázattal
cca 1940- 1950 Varga Mátyás (1910-2002) grafikus díszlettervező által készített színpadkép tervek. Nemzeti Színház, Magyar Színház, Kolozsvári Színház. Klf előadások berajzolt színpadképei, 23 db nagy méretű vázlatok, előnyomott színházi alaprajzokon