Tétel

Rufpreis:

4 000 HUF

Beschreibung:

Scott, Robert F[alcon]: Angolok a déli sarkvidéken. Angolból átdolgozta Halász Gyula. 75 képpel, ezek között 47 műmelléklettel és két eredeti felvételek után készült térképpel. Budapest, 1911. Lampel R. - Wodianer F. és Fiai Rt. (Franklin-Társulat ny). 1 t. (címkép) + VI + [2] + 299 + [1] p. + 46 t. (2 kihajtható, 2 dupla oldalas) + 1 térkép (színes, kihajtható). Első magyar kiadás. A délisark-kutatás egyik legnagyobbjának, Robert Scott kapitánynak 1900-1904 között lezajlott expedíciójáról szóló beszámoló, oldalszámozáson belül gazdag szövegközti fotóanyaggal. A századfordulós út során az expedíció, bár számos tudományos megfigyelést végzett, nem tudta elérni a sarkpontot, így vezetője, Scott új legénységével a kötet magyar fordításának kiadása idején, 1910-1912 között ismét megkísérelte elérni a Déli-sarkot, ami sikerült ugyan, de az expedíció életét adta az eredményért. Néhány oldalon apró, halvány foltosság (A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára.) Aranyozott, festett gerincű, illusztrált kiadói félvászon kötésben, az első kötéstáblán színes, kőnyomatú illusztrációval, a lapszéleken apró, halvány foltosság.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk