Tétel

Rufpreis:

4 000 HUF

Beschreibung:

Várnai Sándor: A franczia rémuralom története. A legujabb források felhasználásával. Budapest, 1890. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 286 + [2] p. Egyetlen kiadás. Várnai Sándor (1855-1913) újságírónak - pedagógiai és történelmi áttekintések írójának - olvasmányos stílusban megírt krónikája a francia forradalomról, az utolsó rendi gyűlés megnyitásától Robespierre bukásáig (1789-1794). Oldalszámozáson belül szövegközti és egész oldalas illusztrációkkal gazdagon díszítve. Példányunk első előzéke részben hiányzik. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ekb