Az ezeréves Magyarország. A Pesti Hírlap Könyvtára. Bp., 1939, A Pesti Hírlap Rt. (Légrády-ny.), 1200 p. + 1 t. (kihajtható, színes melléklet 2 db térképpel). Első kiadás. Számos szövegközi fekete-fehér képpel illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.