Tétel

Rufpreis:

6 000 HUF

Beschreibung:

Mozdonyvezetők zsebnaptára 1943. Budapest, 1942. Mozdonyvezetők Segélyező Egyesülete - Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. 320 p. + 2 t. (kihajtató, illetve kihajtható és kétoldalas táblák). Gépészeti, munkajogi és társadalombiztosítási szakcikkekkel ellátott vasúti zsebnaptár. A kötet elején elhelyezett kétszínnyomású naptár kiemeli az ünnepnapokat, a tíznapos egységekre bontott vasúti naptár a megtett útvonalak hosszát és az érte járó méltányos munkadíj vezetésére szolgál. A kötet végén vasúti szaknévsor, mely vasúti körzetenként nevesíti az igazgatók, fűtők, mozdonyvezetők, mozdonyfelvigyázók, órabéres munkatársak és tanoncok teljes korabeli személyi állományát. Egy jegyzetoldalon kézírásos jegyzetek, két levél a gerincnél megerősítve. Aranyozott, illuszrált kiadói vászonkötésben. Jó példány.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk