Bücher: Bahn. Lokomotive

Zahl der Lose: 11

Cyril Bracegirdle: Collecting Railway Antiques (Antik vasúttal kapcsolatos tárgyak gyűjtése). Northamptonshire, 1988, Patrick Stevens, kiadói papírkötés, volt könyvtári példány, angol nyelven. Speciális kiadvány, mely eligazít a vasúttal kapcsolatos régiségek gyűjtésében. Gazdagon illusztrált kiadvány.
20376.

Rufpreis:
1 000 HUF

20377.

Rufpreis:
2 400 HUF

Halas György: Vörös lámpák az utolsó kocsin. Vasúthistória Könyvek. Bp., 1991, Közlekedési Dokumentációs Vállalat. Fekete-fehér képekkel, kihajtható térképekkel. Kiadói papírkötés.
20396.

Rufpreis:
8 000 HUF

Magyar vasúti szaknaptár. Közlekedési almanach és sematizmus. 1917. XIII. évf. Szerk.: Wodiáner Béla Antal. Bp.,1917,Wodianer F. és Fiai, 1058 p. + 3 (fejezet címlapok) t. Rendkívül izgalmas korabeli reklámanyaggal. Kiadói egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kopott borítóval, a könyvtest szétvált (336-337. között) és részben elvált a borítótól, de maga az almanach hiánytalan és a lapok épek.
20397.

Rufpreis:
6 000 HUF
9

Mozdonyvezetők zsebnaptára 1943. Budapest, 1942. Mozdonyvezetők Segélyező Egyesülete - Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. 320 p. + 2 t. (kihajtató, illetve kihajtható és kétoldalas táblák). Gépészeti, munkajogi és társadalombiztosítási szakcikkekkel ellátott vasúti zsebnaptár. A kötet elején elhelyezett kétszínnyomású naptár kiemeli az ünnepnapokat, a tíznapos egységekre bontott vasúti naptár a megtett útvonalak hosszát és az érte járó méltányos munkadíj vezetésére szolgál. A kötet végén vasúti szaknévsor, mely vasúti körzetenként nevesíti az igazgatók, fűtők, mozdonyvezetők, mozdonyfelvigyázók, órabéres munkatársak és tanoncok teljes korabeli személyi állományát. Egy jegyzetoldalon kézírásos jegyzetek, két levél a gerincnél megerősítve. Aranyozott, illuszrált kiadói vászonkötésben. Jó példány.
20398.

Rufpreis:
6 000 HUF

cca 1936 A Szombathelyi üzletvezetőség állomásainak és iparvágányainak vázlatos helyszínrajzai. Stencilezés sokszorsított MÁV szakmunka,A-H+1-99 p. Haránt-alakú egészvászon-kötés, kopott borítóval, ceruzás jegyzetekkel, bejegyzésekkel, 10x15 cm
20399.

Rufpreis:
4 000 HUF

Heller György-Rosta László: Vasúti fékberendezések szerkezete, kezelése és vontatási műhelyi karbantartása. I. Mozdonyszolgálati dolgozók részére. Bp., 1966, KÖZDOK. 30 tábla melléklettel. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval.
20400.

Rufpreis:
4 000 HUF

Szentirmay László - Zalaváry Zoltán: Vasúti járművek II. (Villamos mozdonyok.) Vasúti Technikumok Tankönyvei. Bp.,1969, Műszaki. Kiadói papírkötés, kopott, foltos borítóval, kijáró lapokkal, bejelölésekkel és aláhúzásokkal. Megjelent 1240 példányban.
20401.

Rufpreis:
1 800 HUF

Vasúthistória évkönyv 1993. (125 éves a MÁV). Szerk.: Mezei István. Bp., 1993, Közdok. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
20402.

Rufpreis:
12 000 HUF

Vasúthistória évkönyv 1991. Szerk.: Mezei István. Bp., 1991, Közdok. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
20403.

Rufpreis:
12 000 HUF

Vasúthistória évkönyv 1994. Szerk.: Mezei István. Bp., 1995, Közdok. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
20404.

Rufpreis:
12 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF