Cyril Bracegirdle: Collecting Railway Antiques (Antik vasúttal kapcsolatos tárgyak gyűjtése). Northamptonshire, 1988, Patrick Stevens, kiadói papírkötés, volt könyvtári példány, angol nyelven. Speciális kiadvány, mely eligazít a vasúttal kapcsolatos régiségek gyűjtésében. Gazdagon illusztrált kiadvány.
Halas György: Vörös lámpák az utolsó kocsin. Vasúthistória Könyvek. Bp., 1991, Közlekedési Dokumentációs Vállalat. Fekete-fehér képekkel, kihajtható térképekkel. Kiadói papírkötés.
Magyar vasúti szaknaptár. Közlekedési almanach és sematizmus. 1917. XIII. évf. Szerk.: Wodiáner Béla Antal. Bp.,1917,Wodianer F. és Fiai, 1058 p. + 3 (fejezet címlapok) t. Rendkívül izgalmas korabeli reklámanyaggal. Kiadói egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kopott borítóval, a könyvtest szétvált (336-337. között) és részben elvált a borítótól, de maga az almanach hiánytalan és a lapok épek.
Mozdonyvezetők zsebnaptára 1943. Budapest, 1942. Mozdonyvezetők Segélyező Egyesülete - Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. 320 p. + 2 t. (kihajtató, illetve kihajtható és kétoldalas táblák). Gépészeti, munkajogi és társadalombiztosítási szakcikkekkel ellátott vasúti zsebnaptár. A kötet elején elhelyezett kétszínnyomású naptár kiemeli az ünnepnapokat, a tíznapos egységekre bontott vasúti naptár a megtett útvonalak hosszát és az érte járó méltányos munkadíj vezetésére szolgál. A kötet végén vasúti szaknévsor, mely vasúti körzetenként nevesíti az igazgatók, fűtők, mozdonyvezetők, mozdonyfelvigyázók, órabéres munkatársak és tanoncok teljes korabeli személyi állományát. Egy jegyzetoldalon kézírásos jegyzetek, két levél a gerincnél megerősítve. Aranyozott, illuszrált kiadói vászonkötésben. Jó példány.
cca 1936 A Szombathelyi üzletvezetőség állomásainak és iparvágányainak vázlatos helyszínrajzai. Stencilezés sokszorsított MÁV szakmunka,A-H+1-99 p. Haránt-alakú egészvászon-kötés, kopott borítóval, ceruzás jegyzetekkel, bejegyzésekkel, 10x15 cm
Szentirmay László - Zalaváry Zoltán: Vasúti járművek II. (Villamos mozdonyok.) Vasúti Technikumok Tankönyvei. Bp.,1969, Műszaki. Kiadói papírkötés, kopott, foltos borítóval, kijáró lapokkal, bejelölésekkel és aláhúzásokkal. Megjelent 1240 példányban.