Raith, Josef:
Der populäre Hausarzt. Gemeinverständliche Darstellung der Gesundheitslehre und Heilkunde für Lein und Seele. Zur Selbstbelehrung für Jedermann. Ein Familienbuch von Josef Raith. Mit vielen Abbildungen.
[Bécs-Pest] Wien und Pest, 1868. A. Hartleben's Verlag (Druck von Hirschfeld, Wien). 1 t. 799 + [1] p.
Oldalszámozáson belül számos szövegközti ábrával illusztrált családi orvosi tankönyv és egészségügyi ismeretterjesztő kézikönyv. Gót betűs szövegoldalakkal. A címoldalon régi tulajdonosi, az előzékeken gyűjteményi bélyegzések.
Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, pávamintás festésű lapszélekkel.