Márai Sándor:
Ítélet Canudosban. Regény.
Toronto, (1970). Vörösváry Publishing (Printed by Weller Publishing Co.) 172 p. Első kiadás.
Márai Sándor történelmi parabolája egy XIX. századi latin-amerikai utópiakísérlet szükségszerű összeomlásának történetén keresztül mond ítéletet a reformok természetéről. A hátsó előzéken apró hiány.
Mészáros 139.
Aranyozott gerincű kiadói egészvászon kötésben, Szalay Lajos által illusztrált, enyhén hiányos kiadói borítóban. Jó példány.