Bodor Antal dr.- Gazda István dr.: Magyarország honismereti irodalma 1527-1944. Budapest, 1984, Könyvértékesítő Vállalat. Kiadói egészvászon kötésben, enyhe sérüléssel a borítón.
Bócsi Krisztián - Mathilde Mestrallet: Miskolc Máskép(p). Búss Gábor Olivér és Jean-Claude Peltier előszavával. Magyar-Francia két nyelvű képes turisztikai könyv. Miskolc, 2009, Miskolc Megyei Jogú Város Önkörmányzata. Papírkötés.
Dr. Mihályi Ernő: Pannonhalma részletes kalauza. Részletes helyi kalauzok 2. Bp., 1923, Turistaság és Alpinizmus, 1 t. + 36 p. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés.
Roald Amundsen északi útja. (Az északnyugati átjáró.) Ford.: Halász Gyula. A hat világrész - utazások és fölfedezések az Enciklopédia Kiadó reprint sorozata. Bp., 2005., Enciklopédia Kiadó. Kiadói papírkötés.
Popper József: A mai Szovjetorszország. Egy tanulmányút élményei. Pásztor Árpád előszavával. A hat világrész - utazások és fölfedezések az Enciklopédia Kiadó reprint sorozata. Bp., 2005., Enciklopédia Kiadó. Kiadói papírkötés.