Dr. Kádár Gyula (szerk.): Borászat. Budapest, 1973, Mezőgazdasági, 549 p. 3. teljesen átdolgozott kiadás. Kiadói műbőrkötésben, kiadói kissé sérült papír védőbortóval.
Árpád Mühle: Das Geschlecht der Canna: deren Geschichte, Cultur und Anzucht temesvár, 1909. Szerzői. A Canna virág nemesítéséről írt szakkönyv 118p. Kiadói, kissé kopott papírborítóval
Rayman János - Horváth József - Szabó Árpád: Gyümölcstermelés. Bp., 1960, Mezőgazdasági Kiadó, 486+(2) p. Szövegközi ábrákkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés.
Jávorka-Csapody: Erdő mező virágai. A magyar flóra színes kis atlasza. Bp., 1958, Mezőgazdasági Kiadó. Kiadói félvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
A csiperkegomba tenyésztése. (Champignon). A különböző gyakorlati módszerek ismertetése. Petrinyi S[ándor] nyomán teljesen átdolgozott III. kiadás. Bp., [1942], Magyar Könyvkiadó, 77+(3) p. Kiadói papírkötés.
Rapaics Raymund: A magyarság virágai. A virágkultusz története. Bp.,1932, M. Kir. Természettudományi Társulat, VIII+423 p.+ I-VII, IX-XVIII t. (4 színes.) Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, egy tábla hiánnyal (VIII.)
Dr. Kovátsits László: Silógazdálkodási útmutató kisgazdák részére. Az Orsz. M. Kir. Növénytermelési Kisérleti Állomás kiadványai 4.a sorozat, 11. sz. Mosonmagyaróvár, 1941, Orsz. M. Kir. Növénytermelési Kisérleti Állomás (Győr, Baross-ny.), 64 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, egyébként jó állapotban.
Lehrbuch der Agrikulturchemie in vierzig Vorlesungen: Zum Gebrauch an ... Adolf Mayer. Heidelberg 1876. Winter, 344 p + 2 t. Korabeli, kopott félbőr kötésben, foltos lapokkal
Dr. Szelényi Gusztáv: Téli hernyófészkek és tojáscsomók irtása. Összeáll.: - - . M. Kir. Földmívelésügyi Miniszter - Hivatalos Növényegészségügyi Szolgálat 37. sz. Bp., 1943, (,,Pátria"-ny.), 12 p. Szövegközi ábrákkal illusztrálva. Kiadói tűzött papírkötés.