[Mecsnyikov, Ilja Iljics] E. Mecsnikov: Az emberi természet. Tanulmányok. Ford.: Bresztovszky Ernő. Természettudományi Könyvtár. Bp., 1913, Athenaeum, 276 p. Átkötött egészvászon-kötésben, a borítón kis foltokkal, helyenként kissé sérült lapszélekkel.