Propper Sándor: Új ipari forradalom. Korunk társadalmi, gazdasági és termelési problémái. Bp., 1933., Népszava. Kiadói papírkötés, foltos gerinccel, felvágatlan lapokkal.
Pfisterer Miklós: Realitás és irrealitás viszonya Ben Jonson klasszikus naturalizmusában. Kir. M. Pázmány Péter Tudományegyetem Angol Philológiai Intézetének kiadványai IV.Bp., 1931., Kir. M. Egyetemi Nyomda, 74+1 p. Kiadói papírkötés, szakadt, kissé sérült borítóval, foltos.
Szemere Samu: Filozófiai tanulmányok. Bp., 1941., Arany János, 421+1 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, aranyozott felső lapélekkel, kis kopásnyomokkal.
David Eduard: Szocializmus és mezőgazdaság. I-II. kötet. Ford.: Dr. Szabados Sándor. Társadalomtudományi Könyvtár. Bp., 1909, Grill Károly, 374+(2) p., 376 p. Kiadói egészvászon-kötés, fakó gerinccel, néhány kissé sérült lappal, az I. kötet gerincén kisebb sérülésekkel, a belső kötéstáblákon ex libris-szel, a címlapokon tulajdonosi névbélyegzővel.
F. S. Marvin: A nyugati civilizáció fejlődése. Ford.: Benedek Marcell és Rózsa Dezső. Műveltség sorozat. Bp., é.n., Dante, 225+(1) p. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült borítóval, sérült gerinccel, az előzéklap és a címlap kijár, az első lap hiányzik.