Bücher: Sozialwissenschaften

Zahl der Lose: 51

Nógrády László Dr.: A gyermek és a játék. Gyermektanulmányi könyvtár. Bp., 1913, Budapesti Nyomda és Lapkiadó Rt. Második kiadás. Átkötött egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, foltos lapokkal.
19957.

Rufpreis:
2 000 HUF

Ujváry, Zoltán: Állatmaszkok. Tiermasken. Studia Folkloristica et Ethnographica. Debrecen, 1989, Kossuth Lajos Tudományegyetem Néprajzi Tanszéke. Magyar és német nyelven. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
19958.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Néprajzi előadások I-II. Szerk.: Filep Antal. Bp., 1976, Tudományos Ismeretterjesztő Társulat. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói papírkötés. Megjelent 600 példányban. (A borító hátoldalán postai küldeményként címezve, elküldve).
19960.

Rufpreis:
2 000 HUF

Szulovszky János: Füstfaragók. Könyv a kéményseprőkről. Studia Folcloristica et Ethnographica 32. Debrecen, 1992., Kossuth Lajos Tudományegyetem Néprajzi Tanszéke. Kiadói kemény-kötés.
19961.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05

Kovács Imre: A néma forradalom. Bp., 1947, Misztótfalusi. Második kiadás. Kiadói papírkötés.
19962.

Rufpreis:
1 400 HUF

Leidenfrost Gyula: Bevezetés az élettudományba. Szabad Iskola II. köt. Bp., 1922., Genius. Kiadói kartonált papírkötés, sérült gerinccel.
19963.

Rufpreis:
1 600 HUF

Nagy Dénes: Bevezetés a szociológiába. Szabad Iskola III. köt. Bp., 1922., Genius. Kiadói papírkötés. + Szelényi Ödön: A neveléstan alapvonalai. Szabad Iskola V. köt. Bp., 1922., Genius. Kiadói papírkötés, szakadt, sérült gerinccel, a könyvtest elvált a borítótól,
19964.

Rufpreis:
2 000 HUF

Lassalle: Alkotmány, szocializmus, demokrácia. Ford.: Kunfi Zsigmond. Világkönyvtár. Bp., 1914, Révai. A címlap és a kötés rajzát Zádor István készítette. Kiadói kemény-kötés, Kiss Valdemár-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel.
19965.

Rufpreis:
1 600 HUF

Vegyes társadalomtudományi könyvtétel, 5 db:   Gaal Jenő: Társadalmi béke a közgazdasági patriarchalismus alapján. Bp., 1896, Pallas. Átkötött félbőr-kötésben, kissé kopott borítóval, a címlapon bélyegzéssel.;   Horváth Gyula: Particularismus. Bp., 1886., Pallas. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, a címlapon bélyegzéssel.;   Mocsáry Lajos: A válság, vezényszó-politika, nemzetiségi kérdés. Eger, 1905, Érseki Lyceumi Könyvnyomda. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, a címlapon bélyegzéssel.;   Dr. Sylvester: A parasztsocialismusról és mezőgazdaságunk egyéb bajairól. Közgazdasági tanulmány levelekben. Bp., 1898, Athenaeum. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, a címlapon bélyegzéssel.;   Wolfner Pál: A szociálizmus története és tanításai. Bp., 1906, Athenaeum. Átkötött egészvászon-kötés, Habermann Gusztáv (1903-1994). szegedi ügyvéd, helytörténész ex libris-szével.
19966.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

William Edward Hartpole Lecky: Sittengeschichte Europas von Augustus bis auf Karl den Grossen. Lipcse, 1904, A. Schumann. Német nyelven. 3. kiadás. Korabeli aranyozott gerincű, bordázott félbőr kötés, márványozott lapélekkel, sérült gerinccel, borítón kopásnyomokkal, belső kötéstáblán ex libris Dr. Fehér Vilmos János, több lapon ceruzás jelölésekkel, címlapon régi tulajdonosi bélyegzővel.
19967.

Rufpreis:
3 000 HUF

Frivaldszky János: Természetjog - Eszmetörténet. Bp., 2001. Szent István Társulat. Kiadói papírkötésben.
19968.

Rufpreis:
2 000 HUF

Határátlépések. Kulturális terek reprezentációi. Szerk.: Csúri Károly, Mihály Csilla, Szabó Judit. Mű-helyek. 6. Bp., 2009., Gondolat. Kiadói papírkötés.
19969.

Rufpreis:
2 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF