Mérleg sorozat 6 kötete: Karl Jaspers: Bevezetés a filozófiába; C. G. Jung: A lélektani típusok; Montaigne: A tapasztalásról; Mary McCarthy: Velence közelről; Sigmund Freud: Mózes; Stanisław Lem: Az emberiség egy perce. Bp., 1983-1996, Európa. Kiadói papírkötés.
Farkas Elek: Legujabb és legtömöttebb német-magyar és magyar-német zsebszókönyv I-II. köt. A magyar nyelv ujabb és legujabb alakulását tekintve legujabb kútfők után készítette - -. Stereotyp - kiadás. I. köt. Magyar - német rész. II. köt: Német - magyar rész. Pest - Lipcse, 1853, Heckenast Gusztáv - Wigand György, 4+386;4+419 p. Második lenyomat. Magyar és német nyelven. Korabeli egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval és gerinccel, a gerincen sérüléssel, foltos lapokkal, bejegyzésekkel.
Kozári Gyula: Comte, a positivismus és evolucio. (Ismertetés és kritika.) I. kötet- (Korunk bölcselete második rendkívül megbővített, teljesen átdolgozott és megjavított kiadása.) Nagyvárad, 1905, Ifj. Nagel Otto,(Sebő Imre-ny.), 6+VI+2+222+5 p. Átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóval, ceruzás aláhúzásokkal.