Matéria Művészeti Társaság. Matéria Artist Group Hungary. Serényi H. Zsigmond. Ford.: Sinóros Szabó Katalin. Bp., 2012., Matéria Művészeti Társaság. Benne Bartl József, Szikora Tamás, Gáll Ádám, Dréher János, Birkás István, Haraszty István, M. Novák András, Jovánovics György, Tölg-Molnár Zoltán, Serényi H. Zsigmond, Záborszky Gábor, Paizs László, Baksai József. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés. + 2021 Matéria Művészeti Társaság. Asociatia Materia. Kolozsvár, 2021, Kolozsvári Művészeti Múzeum / Muzeul de Arta Clju - Napoca. Magyar és román nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Benne Bartl József, Haraszty István, Záborszky Gábor és mások. Kiadói papírkötés.
Halhatatlan szerelem. Nagy költők és nagy festők művészetének tükrében. Szerk.: Dr. Mikes Lajos. A nyolcvanéves Pesti Napló ajándéka előfizetőinek. Bp., 1930, Pesti Napló. Gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal, könyvdíszekkel illusztrálva. A borító illusztrációja Falus Elek munkája. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos, koszos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
Daniel Rhodes: Clay and Glazes for the Potter. / Fazekasmázak és agyagok. Ford.: Vigh Gyula. Kiadó: Chilton Book Co., USA, 1973. Gépirat, 463 p. Félvászon-kötésben.
Dr. Geszler Ödön: ÉGSZI: 30 év. Építésgazdasági és Szervezési Intézet története 1957-1987. Bp., 1987, ÉGSZI. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
Zichy Mihály élete, művészete és alkotásai. Tizennyolc szövegképpel és negyven műmelléklettel. A Pesti Napló ajándéka. Bp., 1902, Athenaeum, 76p. + 40 t. Számos szövegközi és egészoldalas illusztrációval. Kiadói illusztrált, festett, szecessziós egészvászon-kötésben, a borítón kopásnyomokkal, foltokkal, utolsó tábla kissé laza.
James Lord: Picasso and Dora. A personal memoir. New York, 1993., Farrar Strauss Giroux. Angol nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, foltos lapélekkel.