31400.
Beendet 449. Fernauktion
Sportpreise und Sportgedenkmedaillen
8 000 HUF
Berán Lajos (1882-1943) 1913. "Ludi Pro Patria" aranyozott, jelzett Ag emlékérem (0.800/35mm, kopott aranyozás), rögzítve "Magyar Labdarúgók Szövetsége" bronz plaketthez (75x38mm), eredeti, sérült tokban. A plaketten "Legjobb vidéki csapat 1912/13 é. - Stick Károly" gravírozás. Abban a szezonban a Győri ETO százszázalékos mérleggel nyerte a Dunántúli kerület Győrvidéki alosztályát (a volt Nyugati kerületet), majd a kerületi döntőt is. Végül a legjobb vidéki csapat címet is besöpörték a győriek, a Kassa elleni 3-1-es győzelemmel. Stick Károly ekkor az ETO játékosa volt, majd viselte többek közt és a Nemzeti SC mezét is. Játékoskarrierje után edzőként ugyancsak dolgozott az ETO-nál. T:AU,XF patina