1939 Dabóczy Márton: Az 1939. évi emléklapos tisztképző tanfolyam krónikája. Szerk.: - - kpvj. c. őrv. Gépelt oldalak, a címlap hátoldalán a szerkesztő autográf DEDIKÁCIÓJÁVAL, 13 p.
Magyar Néphadsereg "Kiváló katona" emlékdoboz, belsejében felirattal: "Emlékül a szocialista haza fegyveres szolgálatáért, a Magyar Népköztársaság Honvédelmi Miniszterétől", 12,5x9,5x3 cm
cca 1900 Terjékfalvi Parcher Félix (1876-1933) diplomata, követ diplomata kabátja. Aranysújtásos szövet, megkímélt, jó állapotban. Parcher Félix 1898-ban mint konzuli attasé kezdte meg szolgálatát a közös külügyminisztériumban és ott rövidesen a közelkeleti kérdésekben specializálta magát. 1907-től 1918-ig a konstantinápolyi nagykövetségen teljesített szolgálatot és ott, különösen a világháború idején, Pallavicini János őrgróf nagykövet oldalán, mint annak főmunkatársa maradandó érdemeket szerzett. 1919-ben magyar külügyi szolgálatba lép át. Előbb a bécsi követség első főtisztviselője, majd 1921-től 10 éven át a berni követség vezetője, ahol a legjobb emlékeket hagyta maga után. 1925-ben kapta meg a rendkívüli követi és meghatalmazott miniszteri rangot. 1928-ban a berni követség vezetésén kívül az időközben felállított kairói magyar követség vezetését is rábízták. Az illusztrációként mellékelt képen a kabátot viseli. A kép nem a tétel része!
A Magyar Kir. honvéd hadsereg katonái és uniformisai: törzsőrmester, puskaműves, koronaőrség tagja (Köng. Ungr. Honved-Armee). Színes litográfia, papír, Th. Bannwarth metszése és nyomása, Moritz Perles, Bécs kiadása. 1900 körül. Dekoratív, üvegezett fakeretben, 25×35,5 cm
cca 1930-1940 Meghívó a páncéljárműves osztály vállpaszomány viselésére jogosult tagjai részére rendezett táncos teaestélyre, a védnökök és rendezők névsorával. Kissé koszos címlappal, törésnyomokkal, 18,5x25 cm