2 db régi (vegetáriánus) szakácskönyv egy kötetben: Rusznyák István: Korszerű húsnélküli táplálkozás. Útbaigazításokkal és konyhareceptekkel vese-, gyomor-, anyagcsere- stb. betegek diétás ellátására. Bp., [1936], Szathmáryné Bánó Vilma, 140+(2) p. + Telbiszné Temesváry Boriska: Egészség, ifjúság a konyhaművészetben. Hústalan szakácskönyv. Bp., 1941, Athenaeum. 232 p. Félvászon-kötésben.
3 db konyha témájú könyv: Faragó Ilona: Kezdő háziasszonyok könyve + Korszerű háztartás, kellemes otthon + Korszerű élelmezés az óvodáskortól a kamaszkorig. Klf. kiadások és kötések, vegyes állapotban
[Magyar Elek:] Az ínyesmester szakácskönyve. Bp., [1932], Athenaeum. 590 p. Új, lényegesen bővített kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel kijáró lapokkal, az utolsó lap hiányzik (591/592.), megviselt állapotban.
Az Uj Idők második receptkönyve. Bp., 1934, Singer és Wolfner, 240 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé viseltes állapotban, koszos borítóval, helyenként kissé sérült, foltos lapokkal.
Hank Olivér: Irányelvek az őszi kalászosok eredményes termelésére. Írta: - - mezőgazdasági kamarai főtitkár. Alföldi Magvető Gazdasági Szakkönyvkiadványai. Debrecen, 1938, Tiszántúli Mezőgazdasági Kamara, 24 p. Második, javított kiadás. Kiadói tűzött papírkötés, a borítón kis sérüléssel, foltokkal.