Historische Dokumenten, Handschriften

Zahl der Lose: 121

1923 Rákosi Jenő (1842-1929) író, újságíró színházigazgató autográf levele Kedves és drága barátom! megszólítással Sigray Pálnak születésnapjára küldött üzenet megköszönése
13908.

Rufpreis:
5 000 HUF

1925 Kraut Adolf urat a székesfővárosi házinyomda tördelőjének 50 éves jubileuma alkalmából köszöntés.  Akvarell címlap + 8 db aláírásokat tartalmazó lap. 32x47 cm
13909.

Rufpreis:
6 000 HUF

1925-1926 Fehér & Grünwald Kleiderfabrik Prossnitz fejléces levélpapírjára írt, személyes hangvételű levelek, 2 db, az egyiken szakadással
13910.

Rufpreis:
1 000 HUF

1927 Matzner Henrik: Emelőgépek. Ing. - - tanár úr előadása nyomán írja Radványi László gép. felsőipariskolai hallgató. Kézzel írt jegyzetanyag, rajzokkal, és (beragasztott) nyomdai illusztrációkkal is. Kopott félvászon-kötésben.
13911.

Rufpreis:
2 400 HUF

1928-1933 Verbőczyné Gróf Irén, Verbőczy Kálmán (1888-1967) honvéd százados feleségének saját kezű naplója, változatos feljegyzésekkel: hétköznapi élet eseményei és témái, divat, receptek, gondolatok, stb. A bejegyzések közt férje is említésre kerül, pl.: ,,Kálmán 1918-19.-i eseményeit rendezgeti, én itt szórakozom mellette.'' Kb. 60-80 beírt oldal, helyenként beragasztott képekkel, rajzokkal.
13912.

Rufpreis:
2 000 HUF
14

1929 Maróti Major Jenő (1871-1945) festőművész, grafikus autográf levele Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, restaurátorhoz, amelyben egy elmaradt találkozó kapcsán ír. Két beírt oldal, Maróti Major Jenő autográf aláírásával, eredeti borítékban.
13913.

Rufpreis:
2 800 HUF

1929-1932 Bp., Prókay Erzsébet polgári leányiskolai tanuló munkái: népművészeti és egyéb díszítőminták, motívumok; hímzésminták, vázlatok, stb.; összesen kb. 30 db. Vegyes technika, papír. Különböző méretekben. + Az Ifjú Polgárok Lapja által meghirdetett kézimunka-pályázaton való részvételért kiállított oklevél.
13914.

Rufpreis:
11 000 HUF
29,81
34,38

cca 1930 A Zalahosszúújfalui (Zalaapáti) kápolna felújításának dokumentumai: költségvetés, bérjegyzék, egyezség, egyéb okmányok.
13915.

Rufpreis:
6 000 HUF

13916.

Rufpreis:
1 600 HUF

cca 1930-1982 többségében Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, restaurátornak, részben Sárdy Lóránt (1931-2014) restaurátornak küldött 20 db levelezőlap, részben megfejtendő aláírásokkal. Érdekes, átnézésre érdemes anyag!
13917.

Rufpreis:
5 000 HUF

1932 Gyöngyössolymos, Oláh Andor gépelt levele Károlyi Gyula miniszterelnökhöz, benne "községi (városi) háztartási terhek csönkkentésére" vonatkozó javaslattal, saját kezű aláírással, 2 gépelt oldal.
13918.

Rufpreis:
1 600 HUF

1932-1954 Emlékkönyv, benne bejegyzések, rajzok, akvarellkép (Gáspár Lajos jelzéssel). Egészvászon-kötésben, kartontokban.
13919.

Rufpreis:
1 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF