Historische Dokumenten, Handschriften

Zahl der Lose: 121

1933 Bp., vitéz Lázár Domokos nyugalmazott tábornok, Budapest Székesfőváros vitézi székkapitányának aláírt levele
13920.

Rufpreis:
4 000 HUF

cca 1935-1940 A Model Barouh Jenny (Bp. XI., Horthy Miklós út) női divatszalon ruhatervei, 7 db. Vegyes technika, papír, jelzettek. Vegyes állapotban, 29,5x23 cm és 26x11 cm közötti lapméretek.
13921.

Rufpreis:
8 000 HUF

1936 Fedett bejárati vaskapu J. Tóth Sándor úr budapesti lakóépületéhez, tervrajz, Pozsár István lakatos üzeme Nagykőrös. Hátoldalán a megrendelő kézzel írt levele. Hajtva, jó állapotban, 45x28,5 cm
13922.

Rufpreis:
2 000 HUF

1936-1937 Veress Endre (1868-1953) történész levelezéséből 7 db levelezőlap
13923.

Rufpreis:
8 000 HUF

1937 Bp., Baross Szövetség Országos Idegenforgalmi és Fürdőügyi Főcsoportjának fejléces, gépelt levele Hunyady Ferenc kormányfőtanácsos, országgyűlési képviselő részére, előadásra való felkérés tárgyában; a főcsoport igazgatójának és alelnökének aláírásával, bélyegzővel
13924.

Rufpreis:
1 800 HUF

1937-1946 Gróf Domszky Pál, a lengyel-magyar ellenállás tagjának mappányi anyaga, magyar királyi követségi iratok, Gestapo üldöztetéssel kapcsolatos iratok, zsidók köszönő levelei
13925.

Rufpreis:
18 000 HUF
48,78
56,25
25

1938 Komárom, ill. Érsekújvár (Felvidék) "visszatért" bélyegzések mozijegy hátoldalán (Metro Filmpalota - Forum Filmszínház, 1936-os Rómeó és Júlia-film), 12x8,5 cm
13926.

Rufpreis:
1 200 HUF

1939 "A Kormányzó Úr, Ő Főméltóságának beszéde, mellyel az 1939. évi június hó 10-ére egybehívott 1939-1944-iki országgyűlés 1939. évi június hó 14-én az Országház kupolacsarnokában megnyitotta." Szerk.: Dr. Szabó Gyula. Bp., Hollóssy János, foltos, a 2. levél szakadt, sérült, 2 sztl. lev. +A beszéd szövegének két (modern) másolata (Képviselőházi irományok 1939-1944 I. köt., Magyar Országgyűlési Almanach 1939-1944), 5, 5 p.   + 1938. évi Szent István-emlékév székesfehérvári országgyűlésének fotója,2 db modern előhívások, 21x29 cm, 12x16 cm
13927.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

1939-1945 Emlékkönyv, sok bejegyzéssel, rajzokkal, kissé sérült borítóval
13928.

Rufpreis:
1 200 HUF

1940 Egri (Kárpátalja) hazatért. A falu visszacsatolásának alkalmából rendezett ünnepség szórólapja
13929.

Rufpreis:
5 000 HUF

1940 Otto von Erdmannsdorff (1888-1978), Németország budapesti követének (1937-1941) címzett levél Sárdy Brutus (1892-1970) restaurátor müncheni tanulmányútja ügyében, Budapest székesfőváros polgármestere, közművelődési ügyosztály tanácsnok fejléces papíron, aláírás nélkül (Városi tanácsnok, másfél géppel írt oldal, kissé foltos
13930.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

1940 Szatmárnémeti visszatért bélyegzésű trikolor 10x5,5 cm
13931.

Rufpreis:
1 800 HUF
21

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF