Rózsa György: Budapest legszebb látképei. Bp.,1997, HG &Társa. Magyar, angol és német nyelven. Kiadói kartonált kötés, kiadói papír védőborítóval, kis kopásnyomokkal.
Kutatások Pest megyében. Tudományos konferencia III. Szerk.: Korkes Zsuzsa. Pest Megyei Múzeumi Füzetek 6. Szentendre, 2001., Pest Megyei Múzeumok Igazgatósága. Kiadói papírkötés. Megjelent 300 példányban.
Soproni Elek: A kultursarok gondjai. Sopronvármegye szociális és gazdasági viszonyainak feltárása. A Magyar Társaság Könyvei 3. Bp., 1940., Magyar Társaság, (Hollóssy János-ny.), 286+1 p.+23 (színes, kihajtható térképek) t. Kiadói papírkötés. Felvágatlan példány, jó állapotban. Gyűjtői darab.
Vegyes útleírással kapcsolatos könyvtétel, 4 db: Kodolányi János: Suomi. (Bp., 1944, 2. kiad.), kopott borítóval; Ossendowski, Ferdinand: In den Dschungeln der Wälder und Menchen. (Frankfurt a. M., 1924., Frankfurter Societäts), kopott borítóval, sérült gerinccel; Karl Angebauer: Ovambo,(Bp., én, Dante), kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, Martin Johnson: Afrika csodavilága (Bp., Singer és Wolfner), kopott borítóval, kijáró lapokkal. Különféle kötésekben, változó állapotban.
Város, folyó, történelem. Szerk. és a bevezetőt írta: Módos Péter. (Bp.), 2015, Európai Utas. Képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Out and About in Hungary. Vendégváró Travel Guides. (Magyarország idegenforgalmi ismertető, útikönyv). Szerk.: Pálfy Katalin, Körtvélyesi Erzsébet. Miskolc, 2001, Well-PRess. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói papírkötés, jó állapotban.