Makkai László: Tündérország. Erdély története, földje, népe. Bp., [1940], Franklin-Társulat, 59+(1) p. Kiadói papírkötés, kissé foltos, kopott, a könyvtesttől elvált borítóval, helyenként kissé szakadt lapszélekkel, egy szakadt lappal.
Grünwald Mór: Szliács. Szénsavdúős vasas hévfürdő Zólyom mellett. Fürdőirodalmi Könyvtár 87. sz. Bp., , Eggenberger, 110+2 p. Szövegközti és egész, és kétoldalas fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, az elülső borító sérült, elvált, a hátsó borító és a gerinc hiányzik, kijáró lapokkal.
A világjárás hősei sorozat 5 kötete: Jakob Wassermann: Bula Matari (Stanley élete). Ford.: Benedek Marcellné.; W. B. Seabrook: Harcos beduinok között. Ford.: Havas József.; Wilhelm Munnecke: Hagenbeck munkában. Ford.: Benedek Marcellné.; Shackleton: A déli sark hajótöröttjei. Ford.: Halász Gyula. Ernst F. Löhndorff: Az óceán pokla. Ford.: Z. Tábori Piroska.; Fekete-fehér fotókkal illusztráltak. Bp.,1932-én., Dante. Kiadói aranyozott egészvászon-kötések, Gottermayer-kötések, a borítókon kis kopásnyomokkal, kis foltokkal, de alapvetően belül jó állapotban.Ex libris-szekkel, (Ex libris Alexandri Szent-Iványi de Sepsi-Szentivány.) Sepsiszentiványi Szent-Iványi Sándor (1902-1983) unitárius püspök, egyházi író, történész, politikus. Az amerikai magyar közélet meghatározó alakja.
Oroszország Márai Sándor szemével. (Márai Sándor és Dormándi László 1932-es összeállítása alapján). Szerk.: Körmendy Zsuzsanna. Bp., 2003, XX. Század Intézet. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Sepsiszentgyörgy rendezett tanácsú város 1913. évi közigazgatási állapotban. Összeáll.: Bálint Dénes. Sepsiszentgyörgy, 1914, Jókai-Nyomda Rt., 79 p. Kiadói papírkötés, a borító, és az utolsó lap sérült, hiányos.
Wünscher Frigyes: Csonka-Magyarország sajtója. I. rész: Budapest. A Sajtó Könyvtára 3. sz. Bp., 1927., Csáthy Ferenc. Papírkötés, volt könyvtári példány.
Bíró Lajos: Újguineai utazásom emlékei. Sajtó alá rendezte: Szabó-Patay József. Népszerű Természettudományi Könyvtár 13.köt. Bp., 1932., Kir. M. Természettudományi Társulat. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, foltos, kopott borítóval.