Ismeretterjesztő Könyvtár: Charles C. Turner: Küzdelem a levegő meghódításáért. Ford. Fröhlich Károly. 24 ábrával a szöveg közt és 24 képmelléklettel. Bp., 1913, Franklin-Társulat. Kiadói festett, aranyozott egészvászon kötésben, kissé kopott
Dr. Soós Lajos: Kirándulók zsebkönyve. II. Állattani rész, 1. füzet. Útmutató a gerincesek és puhatestűek gyűjtésére, konzerválására és gyűjtemények készítésére. Bp., 1925, Kir. M. Természettudományi Társulat, (4)+60 p. Kiadói papírkötés, néhány lap széle kissé sérült.
Sárvári Horváth Pál: Akvárium A.B.C. Bp., [1942], szerzői magánkiadás, 167 p. Egyetlen kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, az eredeti illusztrált papírborító bekötve.
Fehér Jenő: A tavaszi flóra határozója. Legközönségesebb virágos növényeinknek könnyű és gyors határozója kezdők számára. Ismeretek Tára 15. Bp., 1922, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.) Szövegközti rajzokkal. Kiadói papírkötés.
A XX. század gyógyszerészei sorozat 2 kötete: Kósa László: Napló 1944. december 10. - 1945. október 17. + Dr. Mohr Tamás: Építőkövek a magyar gyógyszerészet 1940 utáni történetéhez. Bp., 2003, Dictum Kiadó. Kiadói papírkötés, újszerű állapotban, kiadói kartontokban.
Spergely Béla: Gyakorlati gyógyszerészet. Két részben. I. rész: A gyógyszerészi munkálatok és eszközök elméleti ismertetése. (A gyógyszerészi gyakorlatra alkalmazott fizika alapvonalai.) A gyógyszerészet tankönyve kezdők részére. Elméleti és gyakorlati útmutató a gyógyszerészet alapismereteinek elsajátításához. III. könyv 1. része. Bp., 1927,Athenaeum, VIII+152 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés. Dohos
1881 Természettudományi Közlöny XIII. köt. 148. füzet, 1881. december. Szerk.: Szily Kálmán, Fodor József és Paszlavszky József. Kiadja a K. M. Természettudományi Társulat. Bp., Khór és Wein-ny., VIII p.+ 481-520 p. +IV p. (Benne: Dr. Wartha Vince: A magyar borról, 3 ábrával és 9 táblázattal). Kiadói papírkötés, a borító kissé szakadozott szélekkel, nagyrészt felvágatlan lapokkal.