Baktay Ervin (1890-1963): Királyfiak földjén. (Rádzsputána és Gudzsarát.) A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1939], Franklin, 208+2 p. + 18 (fekete-fehér képtáblák) t. +1 (térkép) t. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval
[Hedin, Sven (1865-1952)] Sven Hedin: Ma Csung-Jin menekülése. 67 képpel. Fordította: Vitéz Mezey Dénes. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1937], Franklin, 270+1 p.+20 (kétoldalas fekete-fehér fotók) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal, a első borítón kis folttal.
Galgóczy Károlyné: Az író faluja Ménfőcsanak. 1945-1970. Galgóczi Erzsébet riportjai és Krónika a községi jegyzőkönyvek alapján. Győr, 2010, Ménfőcsanaki Petőfi Sándor Általános Művelődési Központ. Kiadói papírkötés.
Albrecht Gyula: Barangolás a nádfödeles Rákoskeresztúron. A szerző által DEDIKÁLT példány. Bp., 2011., Rákoshegyért Alapítvány - Vigyázó Ferenc Művelődési Társaság, 55 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Wiener Kronenführer. Illustrierter Wegweiser durch Wien und Umgebung. Wien - Leipzig,én., A. Hartleben's Verlag. Elfte Auflage. Kiadói kartonált papírkötésben, a gerincen kis sérüléssel, a borítón kis kopásnyomokkal.
Julius Meuer: Kleiner illustriertes Führer durch Wien und Umgebung. Wien-Leipzig, 1907, A. Hartleben's Verlag, VIII+112+16 p. Hetedik kiadás. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, márványozott lapélekkel, a kihajtható címkép szakadozott, a térképmelléklet hiányzik./ Julius Meuer: Kleiner illustriertes Führer durch Wien und Umgebung. Wien-Leipzig, 1907, A. Hartleben's Verlag, VIII+112+16 p. Seventh Edition. Linenbinding, in German language, the frontispiece raunchy, the map lost.