Hunfalvy János: Magyarország és Erdély eredeti képekben. I-III. köt. Rohbock Lajos illusztrációival. Bp., 1987, Európa, 295 p.+38 t.;432 p.+111 t.; 139 p.+38 t. Reprint kiadás. Kísérőfüzettel. Kiadói műbőr-kötésben, kissé szakadt kiadói kartontokban.
Cholnoky Jenő, Mécs László, Benda Jenő, Rády Elemér, Juhász Vilmos: Felvidék! A visszaszerzett és a még visszavárt Felvidék története, mai élete, kultúrája, földrajza, néprajza, műemlékei. Képtáblákkal, térképekkel, statisztikákkal. Jaross Andor előszavával. Bp., [1938], Dante, (4)+143+(17) p. + 13 t. + 7 melléklet (6 kihajtható) + 1 kihajtható térkép. (A borítón a Szabadság téri irredenta szoborcsoport Észak szobra, Kisfaludi Strobl Zsigmond alkotása). Kiadói papírkötés, sérült, kissé foltos borítóval, szétváló kötéssel, az első 3 lap kijár, a kihajtható térkép sérült.
Kolozsvári emlékírók 1603-1720. A bevezető tanulmányt írta és az időrendi áttekintést összeállította: Bálint József. A forrásokat válogatta és jegyzetekkel ellátta: Pataki József. Bukarest, 1990, Kriterion. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé foltos papír védőborítóban.
Baedekers Grossbritanien und Irland mit 24 karten, 58 Plänen und 1 Panorama. Leipzig, 1906. Baedekker. Kiadói, aranyozott vászon kötésben, jó állapotban
Műemlékeink sorozat 5 kötete: Sallay Marianna: A fertődi Eszterházy-kastély.; Jenei Ferenc: Régi győri házak.; Román János: A Sárospataki Kollégium.; Gerő László: A siklósi vár.; Cserey Éva-Fülep Ferenc: Nagytétény műemlékei. Bp.,1956-1961, Képzőművészeti Alap. Kiadói papírkötések, kissé kopott borítókkal.