Ungarische Gedenkmünzen, Plaketten

Zahl der Lose: 79

Habsburg Birodalom 1772. "Migazzi Kristóf Antal / A Váci Székesegyház felszentelése" bronz emlékérem. "CHRISTOPH. CARD. A MIGAZZI ARCHIEP. VIEN. S. R. I. PR. EPISC. VACIEN. ADMIN. / ELEGI LOCVM ISTVM MIHI, IN DOMVM SACRIFICII 2. PARAL. 7. 12. - TEMPLVM PRINCEPS/ VACIAE MDCCLXXII." Szign.: Johann Martin Krafft (41,18g/50mm) T:VF ph. / Habsburg Monarchy 1772. "Consecration of the Cathedral in Vác" bronze commemorative medallion. Sign.: Johann Martin Krafft (41,18g/50mm) C:VF edge error
30307.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50
9

1817. "Az erdélyi evangélikusok a reformáció 300. évfordulójára" jelzetlen Ag emlékérem. "DITSŐSÉG ISTENNEK BÉKESSÉG E FÖLDÖN AZ EMBEREKEHEZ IÓAKARAT / REFORMATIO - IIIik - SZÁZADI INNEPÉNEK - EMLÉKEZETÉRE - AZ ERDÉLYI EVANGE - LICO REFORMA - TUSOK - MDCCCXVII" (15,80g/41mm) T:VF ph. / Hungary 1817. "The Transylvanian Evangelist to the 300th Anniversary of the Reformation" Ag commemorative medallion without hallmark (15,80g/41mm) T:VF edge error
30308.

Rufpreis:
30 000 HUF
81,30
93,75

1840. "Pesti Gyep" bronz emlékérem füllel (44mm) T:AU,XF ph. / Hungary 1840. "Turf of Pest" bronze medallion with ear (44mm) C:AU,XF edge error
30309.

Rufpreis:
30 000 HUF
81,30
93,75

1865. "Kis-Apponyi Bartakovics Adalbert egri érsek papságának 50. évfordulója" bronz emlékérem. "ADALBERT BARTAKOVICS DE KISAPPONY AEPPVS AGRIENSIS / POST X LVSTRA A PRIMITIIS MDCCCLXV - DE ECCLESIA PATRIA LITERIS ZELO AMORE LIBERALITATE OPTIME MERENTI METROPOLIT CAPITVLVM AGRIENSE" (46,21g/44mm) T:VF patina, ragasztónyom, ütésnyom / Hungary 1865. "50th Anniversary of Entering the Priesthood of Archbishop Adalbert Bartakovics" commemorative bronze medallion (46,21g/44mm) C:XF patina, tape mark, ding
30310.

Rufpreis:
5 000 HUF

1865. "Országgyűlési Emlék" Sn emlékérem, peremen "E:M" gyártói jelzéssel. "1865 ORSZÁG GYŰLÉSI EMLÉK / MIDŐN SÖTÉT LESZ A VILÁG - ÉS MINDEN TŰZ KIÉG - A HONFISZÍVBEN FENMARAD EGY ÉLŐ SZIKRA MÉG. - E SZIKRA FÉNYT AD ÉS HEVET - S ÉG OLTHATATLANUL - OH HONFI, ŐRIZD E TÜZET - S NE FÉLJ, HA VÉSZ BORUL." (50mm) + két részből álló Br lemezérem tok. "1865 ORSZÁG GYŰLÉSI EMLÉK - HON SZERETET 'S EGYETÉRTÉSbe VAN ERŐ 'S ISTENI ÁLDÁS" (51mm) T:UNC (emlékérem),XF (tok) / Hungary 1865. "National Assembly of Hungary" Sn commemorative medallion (50mm) + in bronze two-piece case (51mm) C:UNC (medallion), XF (case)
30311.

Rufpreis:
40 000 HUF
108,40
125,00
10

1865. "Emlékül az 1865. évi Országgyűlés megnyitására Pesten / Éljen a Haza" Sn emlékérem (41mm) T:AU ph. / Hungary 1865. "In memoriam for the opening of the Parliament in Pest / Long live the Country" Sn commemorative medallion (41mm) C:AU edge error
30312.

Rufpreis:
22 000 HUF
59,62
68,75

1865. "1ső Ferenc Jósef Auszt. Csász. Magyara Orsz. Királya - Emlék 1865 június 6ára / Király és Nemzet szeretetében törvény és igazság tiszteletében van országok ereje. Erősödj Hazám! Ne gyűlöld ki szeret légy igazságos." kétoldalas Sn emlékérem (44mm) T:XF oxidáció, ph.
30313.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

1867. "AMOR UNIT VIRES MDCCCLXVII / Isten segíts királyok istene. Emeld fel hozzád a király szívét. Értelme légyen, mint napod szeme. Hogy végig lássa roppant helyzetét. Hogy a ki fényben milliók fölött van. Legyen dicsőbb erényben hatalomban" Sn koronázási emlékérem (47,5mm) T:XF korrózió, kis ph. / Hungary 1867. "AMOR UNIT VIRES MDCCCLXVII / Isten segíts [...]" double-sided Sn coronation commemorative medallion (47,5mm) C:XF corrosion, small edge error
30314.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

Osztrák-Magyar Monarchia / Bécs 1867A "I. Ferenc József és Erzsébet királyné budai koronázására" Ag és bronz koronázási emlékérem pár egyedi, névre szóló, kopottas bőrtokban! (Lori von Staffengerger számára). "I FERENCZ IÓSEF I K AVSZTRIAI CSÁSZÁR / BIZALMAM AZ ŐSI ERÉNYBEN - MAGYAR KIRÁLYÁ - KORONÁZTATOTT -BVDÁN - MDCCCLXVII", "ERZSÉBET AVSZTRIAI CSÁSZÁRNÉ / BOLDOGÍTÓ CSILLAGZAT ÖRÖMÁRJAI KÖZT - MAGYAR KIRÁLYNÉVÁ - KORONÁZTATOTT - BVDÁN - MDCCCLXVII" (Ag: 43,46g/48,5mm, bronz: 41,37g/49mm) T:XF kis patina, felületi karcok, peremhibák R! / Austro-Hungarian Monarchy / Vienna 1867A "Emperor Franz Joseph I and Empress Elizabeth Crowned as Hungarian King and Queen in Buda" Ag and bronze coronation commemorative medallion pair in unique, named, worn leather case (for Lori von Staffenberger) (Ag: 43,46g/48,5mm, bronze: 41,37g/49mm) C:XF small patina, surface scratches, edge errors R!
30315.

Rufpreis:
1 200 000 HUF
3 252,03
3 750,00

1867. "A Buda-Pesti Koronázás Emlékeül 1867" Sn koronázási emlékérem. Szign.: W.S. (37,5mm) T:VF oxidáció, ph. / Hungary 1867. "Commemorating the Coronation in Buda-Pest" Sn commemorative medallion. Sign.: W.S. (37,5mm) C:VF corrosion, edge error
30316.

Rufpreis:
12 000 HUF

1869. "Corvin Mátyás Páholy Pest Kel. / Megnyittatott 000869iki Nyolcadik Hó 21én" Br szabadkőműves emlékmedál füllel. Szign.: SEIDAN (45mm) T:AU kis ph. / Hungary 1869. Commemorative freemason Br medal of the fundation of the Matthias Corvinus (Corvin Mátyás) Lodge. Sign: SEIDAN (45mm) C:AU small edge errors
30317.

Rufpreis:
32 000 HUF
86,72
100,00

Arad 1874. "Az aradi vértanúk kivégzésének 25. évfordulójára" bronz emlékérem. "SZABADSÁG, EGYENLŐSÉG, TESTVÉRISÉG - 1848 Mart. 15. / A NEMZET 13 VÉRTANÚJA 25. ÉVI GYÁSZEMLÉKÉRE - ARAD 1874 Octob. 6." (35mm) T:AU / Hungary / Arad 1874. "25th Anniversary of the Execution of the Martyrs of Arad" bronze commemorative medallion (35mm) C:AU
30318.

Rufpreis:
26 000 HUF
70,46
81,25

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF