Ungarische Gedenkmünzen, Plaketten

Zahl der Lose: 79

Gerl Károly (1857-1907) 1894KB "Dr. Wekerle Sándor - Országos Magyar Bányászati és Kohászati Egyesület nagybányai közgyűlési érme" ezüstözött Zn emlékérem. "DR WEKERLE SÁNDOR A BÁNYÁSZEGYESÜLET VÉDNÖKE / AZ ORSZÁGOS MAGYAR BÁNYÁSZATI ÉS KOHÁSZATI EGYESÜLET 1894 AUGUSZTUS 6. NAGYBÁNYÁN TARTOTT KÖZGYŰLÉSÉNEK EMLÉKÉÜL" Körmöcbánya (6,85g/37mm) T:AU,XF patina / Hungary 1894KB "Hungarian Mining and Metallurgical Society - Dr. Sándor Wekerle" silver plated Zn commemorative medallion. Sign.: Károly Gerl (6,85g/37mm) C:AU,XF patina HP 2542.
30271.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,36
50,00

Heinrich Jauner (1833-1912) 1882. "Simor János esztergomi érsek püspökké szentelésének 25. évfordulója" bronz emlékérem. Szign.: Heinrich Jauner (1833-1912) (47,16g/44mm) T:AU / Austro-Hungarian Monarchy 1882. "25th Anniversary of the Ordination of Archbishop János Simor" bronze commemorative medallion. "JOANNES B CARD SIMOR P PRIMAT R A EPPI STRIGONIENSIS / EPISCOPATUS A XXV 1882 DIE 29 JUN CUM JUBILO RECOLIT - METROPOLITANUM CAPITULUM". Sign: Heinrich Jauner (1833-1912) (47,16g/44mm) C:AU patina
30272.

Rufpreis:
13 000 HUF
35,23
40,63

Képíró Zoltán (1944-1981) 1979. "Görgey Arthúr hadvezér 1818-1916 / Előre a szabadságért 1849-1979" kétoldalas bronz emlékérem (76mm) T:AU / Hungary 1979. "Arthur Görgey" bronze commemorative medallion. Sign.: Zoltán Képíró (76mm) C:AU
30273.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,36
50,00

Kisfaludi Strobl Zsigmond (1884-1975) 1926. "Wolfner József" egyoldalas bronz emlékérem (85mm) T:XF patina / Hungary 1926. "József Wolfner" one-sided bronze commemorative medallion. Sign.: Zsigmond Kisfaludi Strobl (85mm) C:XF patina HP 4916.
30274.

Rufpreis:
14 000 HUF
37,94
43,75

Kiss Ferenc (1890 - ?) ~1930. "Budapest Székesfőváros Tiszteletdíja - Szebb jövőt adjon Isten" egyoldalas, öntött bronz irredenta plakett, hátoldalán "Levente tábor Balatonboglár 1930" gravírozással, eredeti viseltes dísztokban (120mm) T:AU,XF patina R! / Hungary ~1930. "Budapest Székesfőváros Tiszteletdíja - Szebb jövőt adjon Isten" one-sided cast bronze irredent plaque with "Levente tábor Balatonboglár 1930" engraving on reverse. In worn display case (120mm) C:AU,XF patina Rare! HP.: 3140.
30275.

Rufpreis:
100 000 HUF
271,00
312,50

Klassohn Antal 1883. "Esztergom felszabadulása 1683. okt. 28. / Kétszázados évfordulójára 1883. okt. 28." kétoldalas bronz emlékérem (43mm) T:AU kis patina / Hungary 1883. "Esztergom felszabadulása 1683. okt. 28. / Kétszázados évfordulójára 1883. okt. 28." commemorative medallion for the 200th anniversary of the liberation of Esztergom, double-sided bronze. Sign.: Klasshon A. (43mm) C:AU small patina
30276.

Rufpreis:
12 000 HUF

Kósa István (1953-) 2000. "Szent István államalapító 969-1038 / Ezeréves Magyarország" Ag emlékérem dísztokban, tanúsítvánnyal (124,61g/0.999/65mm) T:PP patina, ujjlenyomat /  Hungary 2000. "Saint Stephen 969-1038 / 1000th Anniversary of the Hungarian State" Ag commemorative medallion in hardcase with certificate. Szign.: István Kósa (124,61g/0.999/65mm) C:PP patina, fingerprints
30277.

Rufpreis:
55 000 HUF
149,05
171,88

Kósa István (1953-) 2008. "Vitéz Nagybányai Horthy Miklós Magyarország Kormányzója 1920-1944 / 140 éve született a megcsonkított és kifosztott ország újjászervezője - Bajai Éremtani Egyesület" bronz emlékérem nagymintája. A rendelkezésre álló információk alapján az elkészült 4db egyike. (202mm) T:AU R! kis patina / Hungary 2008. "Vitéz Nagybányai Horthy Miklós Magyarország Kormányzója 1920-1944 / 140 éve született a megcsonkított és kifosztott ország újjászervezője - Bajai Éremtani Egyesület" bronze large sample of the commemorative medallion dedicated to Governor Miklós Horthy for the 140th Anniversary of his birth. According the available informations this rare piece is one of the made of four. (202mm) C:AU R! small patina
30278.

Rufpreis:
80 000 HUF
216,80
250,00

30279.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

Murányi Gyula (1881-1920) 1910. "Mikszáth Kálmán" egyoldalas bronz emlékérem (41mm) T:XF kis patina / Hungary 1910. "Kálmán Mikszáth" one-sided bronze commemorative medallion. Sign.: Gyula Murányi (41mm) C:XF small patina  HP 3693.
30280.

Rufpreis:
6 000 HUF

Carl Radnitzky (1818-1901) 1856. "Az Esztergomi Bazilika felszentelésére" bronz emlékérem. "BASILICA STRIGONIENSIS / D. O. M. - IMMACVLATAE DEIPARAE V - AD COELOS ASSVMTAE - S.S. STEPHANI P.R. ET ADALBERTI E.M. - HONORIBVS / PIO IX. P.M. - FRANCISCO IOSEPHO AVSTRIAE CAESARE - HVNGARIAE REGE AP. - FELICI CONCORDIA REGNANTIBVS - DEDICATA ET CONSECRATA - A. IOANNE CARD. SCITOVSZKY / PR. PRIMATE A. EPISC. STRIGON. - MDCCCLVI". Szign.: Carl Radnitzky (40,90g/45mm) T:AU,XF edge error / Habsburg Monarchy 1856. "To the ordination of the Basilica of Esztergom" bronze commemorative medallion. Sign.: Carl Radnitzky (40,90g/45mm) C:AU,XF ph.
30281.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,65
46,88

Carl Radnitzky (1818-1901) 1859. "Scitovszky János esztergomi bíboros" bronz emlékérem. "JOANNES BAPT CARD SCITOVSZKY PRINC PRIMAS AEPPUS STRIGON / SEMISAECULO SACERDOS VI. NOVEMBRIS MDCCCLIX". Szign.: Carl Radnitzky (45mm) T:XF ph., patina / Habsburg Monarchy 1859. "János Scitovszky cardinal of Esztergom" bronze commemorative medallion. Sign.: Carl Radnitzky (45mm) C:XF edge error, patina
30282.

Rufpreis:
13 000 HUF
35,23
40,63

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF