Jäger, H.: A növények magról való tenyésztése. Kézikönyv kertkedvelők, kertészek és magkereskedők számára. Fordították és a hazai viszonyokra alkalmazták: Hérics Márton és Mauthner Ödön. Bp., 1889, Deutsch M.-féle Műintézet Czettel és Deutsch, [8] + 460 + [2] p. Fekete-fehér ábrákkal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, sérült, ázott, kopott borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, néhány a kötéstől részben elvált lappal.
Rätsch, Christian: A szerelem füveskertje. Az afrodiziákumok a mítoszokban, a történelemben és napjainkban. Bp., 1994, Terra. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
Vegyes könyvtétel, 4 db: Növényorvoslás a kertben. Szerk.: Seprős Imre. Bp., 1991., Agricola.; Olajnövények termesztése. Szerk.: Antal József. Bp., 1978., Mezőgazdasági. Kiadói papírkötés.; Ernst Meyer-Camberg: Természetgyógyászati kislexikon. hn., én., Tulipán.; Egyedi Péter: A vegetárius főzés örömei. 200 felséges recept az indiai vaisnava hagyományok alapján. Bp., én., International House. Kiadói papírkötés, változó állapotban.
Berghaus Kochbuch/Cookbook/Livre de cuisine/Libro de cocina. Német, angol, francia és spanyol nyelven. hn., én., Berghaus. Kiadói kartonált papírkötés.