cca 1930 Csánky Dénes (1885-1972) festőművész, a Szépművészeti Múzeum igazgatója autográf sorai Eölvedi Gachal József (1889-1972) festőművésznek, melyben megköszöni gratulációját kinevezésére. Borítékban
cca 1930-1940 Mikroszkópokkal és egyéb műszerekkel kapcsolatos összeállítás, kézzel írt és gépelt jegyzetekkel, beragasztott képekkel, korabeli reklámkiadványokkal. Német nyelven, félvászon-kötésben.
1931.VIII.4 Kertész Manó (1881- 1942) magyar finnugrista, nyelvész autográf házassághoz gratuláló levele Gerő Zsófia (1895-1966) tanár, Gerő Ödön művészeti író (1863-1939) lánya és Geleji Sándor (1898-1967), a csepeli Weiss Manfred Művek későbbi igazgatója(1945-49) részére. Egy beírt oldal, Kertész Manó autográf aláírásával, hajtásnyommal, lapszéli foltal
cca 1935 össz. 2 db a IV. Béla Corporatioval kapcsolatos papírrégiség: Oklevél terv, "(...) hungarista eszmény megtestítője." szöveggel, viaszpecséttel, és egy logó vagy bélyegző terv., vegyes technika, papír 22,5x17,5 és 18,5x11 cm.
1939 Gerő Ödön (1863-1939) újságíró, műkritikus, író, szabadkőműves, a Pester Lloyd művészeti rovat vezetőjének halála után a családnak küldött sok-.sok kondoleáló levél, kb. 170 db és további kb. 50 db részvét nyilvánító távirat. Érdekes, izgalmas, átnézésre érdemes anyag!
1940 A Magyar Szent Koronához visszatért keleti és erdélyi területeknek az országgal való egyesítése alkalmával a M. Kir. Posta által használt emlékbélyegzők lenyomatai, halina kötésben, jó állapotban, ritka, 20p
1945.III.18 ismeretlen, Katalin n. hölgy levele Gerő Zsófia (1895-1966), Gerő Ödön (1863-1939) műkritikus, író lánya részére a II, világháború után amelyben közlik vele, hogy az elraktározott holmija egy része elégett, mert a ház találatot kapott valamint katonák tüzet raktak. A hölgy továbbítja főnöknő üdvözletét, feltehetően tehát egy egyházi tulajdonú épületről lehetett szó. Két beírt oldal.