cca 1901-1902 Gerő Zsófia (1895-1966), Gerő Ödön (1863-1939) műkritikus, író lányának 5 db első és második osztályos gyakorló füzete, mind beírt, helyenként kissé foltos és sérült
1907.VI.29 Jászai Mari (1850-1926) színésznő autográf levele Gerő Ödön (1863-1939) művészeti újságíró, szerkesztőnek. A soraiban egy levelet említ, melyre Gerő válaszát várja. Egy beírt oldalon
1909 Rákosi Jenő (1842-1929) író, újságíró, színházigazgató, főrendiházi tag francia nyelvű, kézzel írt, saját kézzel aláírt levele a Budapesti Hírlap főszerkesztőjeként, melyben segítséget kér Szakács Andor újságíró párizsi munkájához, eredeti borítékjában
1914-1940 Herczog László Vác első magyar regattacsónak építő üzleti feljegyzései nagyméretű Posner üzleti könyvben. Egészvászon kötésben, hiányos, 42x27 cm
1915 Magyary Zoltán (1888-1945) egyetemi tanár, a közigazgatás tudományának nemzetközi hírű művelőjének autográf levele Eölvedi Gachal József (1889-1972) festőművésznek, személyes hangvétellel, melyben értesíti a front szolgálat miatti közbenjárásáról
cca 1916-1967 Régi napló, 12 kézzel beírt oldal, barna vászonborítású csatos füzetben, aranyozott lapélekkel + emlékkönyv, kézzel írt bejegyzésekkel, rajzokkal
cca 1920-1950 Cirkusz és varieté történeti gyűjtemény. Cirkuszi és varieté művészek bemutatkozása, szerződéseik, aláírásaik, kézirataik, előadások fotói, szépen előadónkként lefüzve mappában. Több mint 50 művész és együttes anyaga, sok fotóval / Large circus and show history collection. Intuduction, contracts, manuscripst and photos of more than 50 artist and ensembles. Collection of a known artist agent. Many photos of acts.
1921 Bosznay István (1868-1944) festőművész, képzőművészeti főiskolai tanár "Művészet és műélvezet" c. előadásának kézirata, 9 beírt oldal, autográf aláírásával, autográf felirat szerint a Keresztény Liga (feltehetően az Egyesült Keresztény Nemzeti Liga) képkiállításán elhangzott, első és utolsó lap kissé sérült.
1921 Simon János György (1894-1968) festőművész, grafikus kézzel írt levele Gerő Zsófiának (1895-1966), Gerő Ödön (1863-1939) műkritikus, író lányának, autográf aláírásával. Másfél beírt oldal, eredeti sérült borítékban.
1924 Halasy Gyula (1891-1970) olimpiai bajnok magyar sportlövő (agyaggalamb lövő) tiszteletére tartott díszvacsora menükártyája, valamint a Kaposvári Turul SE. üdvözlő levele olimpiai címe alkalmából, valamint későbbi származási igazolványa
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.