Kennsbert Károly: Misztika mint világnézet. A misztikus életművészet elmélete és gyakorlata. Bp, 1941, Kókai Lajos. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, kissé laza kötéssel.
Sir Gawain és a zöld lovag zord históriája régi angol versben a brit előidőkből. Ford. és az utószót írta: Vajda Miklós. Reich Károly grafikusművész egészoldalas illusztrációival. Bp., 1960., Magyar Helikon. Kiadói félbőr-kötés. Számozott (674./1100) példány.
Fülöp Árpád: A magyar. Részlet a Hunyadi-eposzból. Ungvár, Székely és Illés Könyvnyomdájában. 1914. Ritka!! Kiadói papírkötésben. Foltokkal, szakadásokkal. (Felhívással.)
Vlagyimir Vlagyimirovics Majakovszkij: Lenin. Fordította: Radó György. Az eredeti linóleummetszeteket Raszler Károly készítette. Bp, 1962, Magyar Helikon. Kiadói bőrkötés, jó állapotban. Számozott (800/674.) példány. Csak 800 példány bőrkötéses!
[Shakespeare, William]: Shakespeare album. Shakespeare élete és költészete, írók tanulmányaiban, képzőművészek festményeiben, rajzaiban, rézmetszeteiben és előadóművészek alakításaiban megvilágítva. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Bp.,[Hornyánszky], Hornyánszky, 1 t.+132 p.+12 (színes, feliratozott hártyapapírral) t. Gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói szecessziós dúsan aranyozott,dombornyomásos illusztrált egészvászon-kötésben, a borítón kopásnyomokkal.
Jókai album. Képek, adatok, okmányok Jókai Mór életéből. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. [Bp., 1909,] Pesti Napló,(Hornyánszky-ny.), 140 p.+ 10 (műmellékletek, a képek előtt feliratozott hártyapapírokkal) t. Gazdag képanyaggal, szövegközti és egész oldalas rajzokkal, fotókkal, hasonmásokkal, dokumentumokkal illusztrált. Kiadói szecessziós dúsan aranyozott,dombornyomásos illusztrált egészvászon-kötésben, Gottermayer-kötés, a borítón kopásnyomokkal.
Csoda Album. Szerk.: Szini Gyula. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Bp., 1911, Hornyánszky Viktor-ny., 131 p.+ 12 (műmellékletek, a képek előtt feliratozott hártyapapírral) t. Gazdag szövegközi és egészoldalas, színes, szecessziós rajzzal és könyvdísszel illusztrált. Kiadói szecessziós, dúsan aranyozott, festett, dombornyomott kiadói egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
Petőfi-album. Adatok, okmányok és képek Petőfi Sándor diadalútjáról. A "Pesti Napló" előfizetőinek készült kiadás. [Bp. 1907.],Hornyánszky-ny.,140 p.+ 10 (műmellékletek, feliratozott hártyapapírokkal) t. Kiadói szecessziós aranyozott, festett, dombornyomásos egészvászon kötésben, a borítón kis kopásnyomokkal, kis folttal.
Költők albuma. Jelenkori magyar költők verseinek gyűjteménye. Szerk.: Radó Antal. Harminczöt magyar festőművész rajzaival. A Pesti Napló karácsonyi ajándéka előfizetőinek. Bp., é.n., Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai), 284 p. Negyedik, módosított és bővített kiadás. Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói szecessziós, aranyozott, dombornyomott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal.
Gustav A. Wetter: A szovjet ideológia ma. A dialektikus és történelmi materializmus. hn., én., nyn. Kiadói papírkötésben 80. számú számozott példány. Ritka! Kereskedelmi forgalomba nem került.
Orlay Jenő Chappy: Dzsessz-dobbal a világ körül. Bp.,1943, Szerzői, 252 p. 16 (fekete-fehér fotók) t. Kiadói félvászon kötésben, kiadói sérült, hiányos papír védőborítóban.