Bücher: Judaica

Zahl der Lose: 25

Magyarországi zsidó hitközségek 1944. április. A Magyar Zsidók Központi Tanácsának összeírása a német hatóságok rendelkezése nyomán. I. rész: Adattár. A-B (I-II.) Függelékben: A magyarországi izr. hitközségek szervezete, 1868-1950. Közzéteszi: Schweitzer József. Az eredeti kérdőívek és dokumentumok alapján sajtó alá rendezte: Frojimovics Kinga. Szerk.: Komoróczy Géza. Hungarica Judaica 6. Bp.,1994., MTA Judaisztikai Kutatócsoport. Kiadói papírkötés.
17244.

Rufpreis:
5 000 HUF

17245.

Rufpreis:
1 200 HUF

Máchzor Reprint sorozat 5 kötete: Szukkot első 2 napja, Szukkot utolsó napja, Pészách első két napja, Pészách utolsó két napja, Sovaisz. Szerk.: Schőner Alfréd. Bp.,é.n.-2009,Országos Rabbiképző-Zsidó Egyetem. Csak belső terjesztésre. Magyar és héber nyelven. Kereskedelmi forgalomba nem került. Kiadói kartonált papírkötés.
17246.

Rufpreis:
4 000 HUF

Mózes 5. könyve. Wien, 1838. Anton Edlen von Schmid. Modern félvászon kötésben.
17247.

Rufpreis:
3 000 HUF

Asztali áldás - Grace after meals. Judaika imakönyv, Bp., 1991. Helikon. modern, Plüss kötés, plüss tékában
17248.

Rufpreis:
3 000 HUF

Gebete für den ersten und zweiten Tag des Pessachfestes. Mit deutscher Uebersetzung und erläuternden Anmerkungen von M. J. Landau. Prag, 1856., M. I. Landau, 1 t. +210 p. Német és héber nyelven. Korabeli félbőr-kötés, kopott borítóval, az elülső szennylapon folttal, egy lapon bejelöléssel, bélyegzésekkel.
17249.

Rufpreis:
3 000 HUF

Hugo Hermann: Palästinakunde. Mit vielen Karten und Diagrammen und Tabellen. Wien, 1935. Fiba. Kiadói, kopott vászonkötésben. Egy lap kijár.
17250.

Rufpreis:
2 000 HUF

Schiller József: A strasshofi mentőakció és előzményei. (1944-1945.) hn., 1996., Gordius Könyvek. Kiadói papírkötés
17251.

Rufpreis:
2 400 HUF

Machsor. Lemberg, 1889., Pessel Balaban. Jiddis nyelven. Korabeli egészbőr-kötés, kopott borítóval.
17252.

Rufpreis:
2 000 HUF

In The Land of Hagar. The Jews of Hungary: History, Society and Culture. Editor: Anna Szalai. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
17253.

Rufpreis:
2 000 HUF

Dr. Frisch Ármin: Szemelvények a Biblia utáni zsidó irodalomból. Patai József versfordításaival. Bp., 1993, Auktor. 413 p. Reprint kiadás (Bp., 1906, Pallas). Kiadói bársonykötés, jó állapotban, papír védőborítóban.
17254.

Rufpreis:
1 200 HUF

Köves Tamás: Az orron túl... Bp., 2009., Gabbiano Print. Kiadói papírkötés.
17255.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF