Ombrédanne, Louis: Quelques vérités premieres (ou soi-disant telles) en chirurgie infantile. Paris, 1939, Masson et Cie., 85+1 p. Francia nyelven. Sérült kiadói papírkötés.
Dr. Karl Russ: A kanári gondozása, tenyésztése és betegségeinek gyógyítása. Bp., 1937, Magyar Könyvkiadó, 64 p. Kiadói papírkötésben, kissé kopott borítóval, kis gyűrődésekkel.
Obláth Richárd: Analízis és geometriai alkalmazás 94 ábrával és több száz kidolgozott példával. Bp., 1920. Pesti könyvnyomda. Korabeli félvászon kötésben.
Polunin, Oleg: Európa fái és bokrai. Barbara Everard rajzaival. Ford.: Debreczy Zsolt. Bp., 1981, Gondolat. 212 p. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Szakáll Sándor-Gatter István: Magyarországi ásványfajok. Miskolc, 1993., Fair System Kft. Gazdag színes képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés. + 100 magyarországi ásványlelőhely. Minerofil Kiskönyvtár II. Miskolc, 1996., Magyar Minerofil Társaság. Kiadói papírkötés, az elülső borító sarkán gyűrődésekkel.
Dr. Gróh Gyula, Dr. Szabó Zoltán: Fehérjék, vércsoportok. (Függelék: A vércsoportok átöröklése). A Természettudományok Elemei 5. Bp., 1937, Kir. M. Természettudományi Társulat, 46+(2) p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, helyenként sérült lapszélekkel.
Dr. Szabó Zoltán: Az átöröklés. Az általános örökléstudomány elemei, figyelemmel a gazdasági és orvosi vonatkozásokra. Bp., 1938, Kir. M. Természettudományi Társulat, 444 p. + VI t. Számos szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér képpel, ábrával illusztrálva. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, a gerincen kisebb hiánnyal.
Jolsvay Alajos - Steinmann Henrik - Szily Ernő: A magyar állatvilág szótára. Bp., 1977, Natura. Kiadói egészvászon kötés, kiadói kissé kopott, kissé szakadt papír védőborítóval,