Deák Ébner Lajos (1850-1934): Merítő legény. Lavírozott tus, akvarell, papír. Jelezve balra lent, paszpartu által takarva. Hátoldalán autográf felirattal: "Merítő legény". Proveniencia: Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész és műkritikus gyűjteményében, majd fia, Kézdi-Kovács Elemér (1898-1976) gyűjteményében és hagyatékában. Lap széle sérült. 19,5x22 cm