Tanulmányok. Nyugat Könyvtár első kiadású műveket tartalmazó kolligátum: Babits Mihály: Két kritika; Bródy Sándor: Lárvák; Hatvany Lajos: Gyulai Pál estéje; Radó Sámuel: A politikai Robinson; Ernest Renan: Az akropoliszi ima; Zsidó faj, zsidó vallás; Henriette néném. Bp., 1911, Athenaeum-Nyugat (Világosság-ny.). Kiadói vaknyomott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Magyar elbeszélők. Nyugat Könyvtár első kiadású műveket tartalmazó kolligátum: Ambrus Zoltán: Ifjuság; Krúdy Gyula: Esti út; Laczkó Géza: A porosz levél; Madame de Rothe halála; Móricz Zsigmond: Tragédia; Szép Ernő: Kucséber-kosár; Szomory Dezső: Lőrinc emléke; Tersánszky Józsi Jenő: A tavasz napja sütötte... Bp., é.n., Athenaeum-Nyugat (Világosság-ny.). Kiadói vaknyomott egészvászon-kötés, kissé sérült, kopott borítóval és gerinccel, kissé laza fűzéssel, az elülső szennylap és az első címlap kijár.
Kaczavinszky Lajos: A Magyar Szemle emlék-albuma. 1888-1898. Hegedüs László rajzaival. Bp., 1898, Magyar Szemle. 5+305+3 p. Számos szövegközi és egészoldalas illusztrációval. Korabeli félvászon-kötés, kissé sérült, kopott borítóval és gerinccel, helyenként foltos lapokkal.
Tótisz András: Csodazokni, Wágner úr és a többiek. Bp., 1984, Sportpropaganda Vállalat. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.
Vedres András: Szellemforrás. Géniuszok a huszadik században. Gál Lehel rajzaival. H.n., 2000, Terc, 65+65 p. Egészoldalas, fekete-fehér illusztrációkkal. Magyar és angol nyelven. Kiadói ezüstözött selyemkötés, jó állapotban, kissé kopott kiadói dísztokban.
[Orosz József, balásfalvi]: Umrisse einer möglichen Reform in Ungarn. Im Geiste des Juste-milieu. Zweite Abtheilung. Paris, 1833, L. Brunet, 92 p. Német nyelven. Kiadói papírborítóban, sérült, szétvált gerinccel, kötéssel, a lapok sarkai gyűrött.
Mai Magyar Múzsa 1930. Szerk.: Vajthó László. Bp.,1930, Kir. M. Egyetemi Nyomda. Kiadói aranyozott félvászon kötés, kissé kopott borítóval, sérült gerinccel, ajándékozási bejegyzéssel.