1927 Benedek Marcell (1885-1968) autográf levele ismeretlen hölgy írópalántának, aki írásairól tanácsát kérte. Benedek a levélben beszámol Romain Rolland (1866-1944) Nobel-díjas francia íróval történt bécsi találkozásáról is, akinek művei fordítására is vállalkozott. Két beírt oldal, Benedek Marcell autográf aláírásával.
1931 Tolnai Vilmos (1870-1937) nyelvész, irodalomtörténész, egyetemi tanár autográf levele egy kollégájának, melyben megköszöni annak könyvészetről írt tanulmányának megküldését és szót ejt irodalmi kérdésekről 2 beírt oldal.
1934 Rohringer Sándor (1868, Kassa-1945, Budapest) vízépítő mérnök, egyetemi tanár, a Magyar Tudományos Akadémia később rendes tagja részére kiállított egyedi, festett emléklap, végén irredenta szöveggel. A Hungária Magyar Technikusok Egyesületének Vezérsége és Törzse által adományozva, az egyesület címerével díszített és 38 autográf aláírással, többek közt Tompos Ernő (1907-1989) soproni építész, heraldikus és Goszleth Lajos (1906-1963) építész aláírásaival. Az emléklap Börtsök László (?-?) grafikus munkája. Tempera, tus, papír. Jelezve jobbra lent. Foltos. Lapszéli sérülésekkel. 47x59,5 cm.
cca 1943-1944 Friedrich Loránd (1891-1946) építészmérnök, műegyetemi tanár templomépítészettel kapcsolatos dokumentum hagyatéka, benne: "A Magyar Evangélikus Templom fejlődése az újkorban" című különlenyomat kéziratával, az Athenaeum árajánlatával, templomok alaprajzával, homlokzati részletrajzaival, stb.
1948 Kozma Lajosné Fuchs Elza (1909-1948) Kozma Lajos temetésével kapcsolatos "fáradtságos és jóindulatú közbenjárásait és... a ravatalnál elmondott beszédét" megköszönő sorai Major Máté (1904-1986) Kossuth-díjas építész részére, Kozma Lajos fejléces papírján, Kozma Lajosné saját kezű soraival. + 1947 Kozma Lajos (1884-1948) gépelt levele Major Máté (1904-1986) Kossuth-díjas építész részére folyóiratban megjelentető hirdetésekkel kapcsolatban, aláírás nélkül.
cca 1950 A Tanácsköztársaság nem csak a magyar múlt forradalmi epizódja, hanem a magyar jövő beteljesülése, linóleumba metszett szöveg röplapok nyomtatásához, szép állapotban