Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 138

Emlék-lapok a Miskolczi Református Egyház Kossuth-utcai temploma fennállásának 100-ik évfordulója alkalmából. Szerk. Tüdős István. [Miskolc, 1908, László Nyomda], 15+1 p. Javított gerincű papírkötés, foltos elülső borítóval, pótolt hátsó borítóval.
15037.

Rufpreis:
1 200 HUF

15038.

Rufpreis:
1 800 HUF

1985-1987 Miskolci fotográfiával kapcsolatos tétel, 4 db:   A miskolci fotográfia 1945 előtt. Kiállítási katalógus. Bp., 1986., Miskolci Galéria. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Papírkötés.;   Miskolci fotográfia 1945 után. Kiállítási katalógus. Bp., 1985., Miskolci Galéria. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Papírkötés.;   A miskolci fotográfia története. Hermann Ottó Múzeum Miskolci Fotótörténeti Gyűjteményének kiállítási prospektusa. Miskolc, 1987, B-A-Z M. Múzeumi Igazgatóság, 2 sztl. lev.;   A miskolci fotográfia története. Műtárgyjegyzék. 1987. Miskolc, 1987., Rákóczi Ferenc Könyvtár. Papírkötés. Megjelent 300 példányban.;
15039.

Rufpreis:
1 600 HUF

Cholnoky Jenő: A Kárpátoktól az Adriáig. Nagy-Magyarország írásban és képben. 355 képpel, számos szövegközti ábrával és egy térképpel. Bp.,[1934], Somló Béla, 275 p. Második kiadás. A 80. és 273. oldalak között rendkívül gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Átkötött aranyozott gerincű félvászon-kötés, kissé foltos lapokkal, intézményi bélyegzővel.
15040.

Rufpreis:
1 600 HUF

Weiner-Valentiny-Visontai: Sztálinváros, Miskolc, Tatabánya. Városépítésünk fejlődése. Szerk.: Sós Aladár, Faragó Kálmán, Hermány Géza, Korompay György. Bp., 1959., Műszaki. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, volt könyvtári példány, két kijáró lappal. Megjelent 1100 példányban.
15041.

Rufpreis:
1 800 HUF

1931 Marjalaki Kiss Lajos: Régi népszámlálások Miskolcon. Miskolc,[1931],Miskolci Könyvnyomda Rt., 15+1 p.
15042.

Rufpreis:
1 600 HUF

Budapest a gyógyfürdők városa. Bp., 1943, Budapesti Központi Gyógy- és Üdülőhelyi Bizottság, (Hungária-ny), 63 p. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói papírkötés, kissé kopott, foltos borítóval, javított gerinccel, a borító felül kissé elvált a könyvtesttől, kissé foltos lapokkal.
15043.

Rufpreis:
1 400 HUF

Szász Zsombor: Románia. Kincsestár. 28. sz. Bp., 1931,Magyar Szemle Társaság, 80 p. Kiadói papírkötés, a borítón egészen kis szakadással.
15044.

Rufpreis:
1 400 HUF

Barna Gábor: Néphit és népszokások a Hortobágy vidékén. Bp., 1979, Akadémiai Kiadó. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, kissé foltos felső lapélekkel, jó állapotban.
15045.

Rufpreis:
1 400 HUF

Steve Kane-Angela Milne-Chenjerai Mutumbi: Távoli tájak, közeli emberek I.: Anglia, Kanada, Zimbabwe, England, Canda, Zimbabwe. Székesfehérvár, 2014., Globe. Kiadói papírkötés.
15046.

Rufpreis:
800 HUF

5 db soproni kiadvány - Soproni Szemle XV. évfolyam 2. és 4. szám + Soproni útikalauz + szórólap és levelezőlap
15047.

Rufpreis:
1 200 HUF

Dr. Siklóssy László: Svábhegy. A svábhegyi nyaralásnak száz esztendős, s a Svábhegyi Egyesület alapításának negyven esztendős emlékére kiadta a Svábhegyi Egyesület. Bp., 1987, Állami Könyvterjesztő Vállalat. Fekete-fehér képekkel, térkép melléklettel. Az 1929-es reprint kiadása. Kiadói kartonált papírkötésben, jó állapotban.
15048.

Rufpreis:
800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF