Olysói és Héthársi Gabányi János: A világháború története. I.-II. kötet. Az összeomlás kezdetétől a békekötésig. Bp., [1934], a szerző kiadása (Tolnai-Viktoria-ny.), 320+320 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kötésen sérülésekkel.
Ian V. Hogg - John Weeks: Pistols of the world. London,1978, Arms and Amour Press. Angol nyelven. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt, javított papír védőborítóban, az elülső szennylapon tollas jegyzettel.
Olysói és Héthársi Gabányi János: A világháború története. I.-II. kötet. Az összeomlás kezdetétől a békekötésig. Bp., [1934], a szerző kiadása (Tolnai-Viktoria-ny.), 320+320 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kissé kopott borítóval és gerinccel.
Magyarország a világháborúban. 1914-1918. Szerk.: Kállay István. Bp., 1927., "Magyarország a világháborúban." A 46. oldaltól, a rövid összefoglaló után: "A bajtársak háborus működése és fényképe ezredek szerint". Gazdag szövegközti fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói kopott, foltos félvászon-kötés, sérült gerinccel.
Az egyetemes és magyar hadművészet fejlődése az ókortól napjainkig. Tankönyv. Zrínyi Miklós Katonai Akadémia. Szerk.: Dr. Füzi Imre. Bp., 1986, Zrínyi Katonai Kiadó, 416 p. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott borítóval.
Kossa István: Dunától a Donig. Bp., é.n., Athenaeum, 383 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Átkötött, aranyozott gerincű műbőr-kötés, helyenként kissé foltos, ázott lapokkal. A szerző által DEDIKÁLT példány.