Földi Mihály: Isten országa felé. Sorszámozott tulajdonosi címkével, a szerző által dedikálva. Bp., Athenaeum, 1932. Kiadói festett egészvászon kötésben, kisebb kopásokkal.
Novák László: Mezővárosi népművészet. Kecskemét, Nagykőrös, Cegléd. Popular art of the country - town Kecskemét, Nagykőrös, Cegléd. Sztrinkó István zárótanulmányával. Arany János Múzeum Kismonográfiái 2. Nagykőrös, 1982., Arany János Múzeum. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, kijáró lapokkal, javított kötéssel. Megjelent 2000 példányban.
Szegváry Mihály: Keraban meg a többi vasfejű. A borító és a rajzok Szür-Szabó József munkái. Bp.,[1941],Szent István-Társulat. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Rozsnyai Kálmán: Öreg diák élő emlékei. Bp., 1943, "Szépmives Műhely", 239 p. Kiadói kartonált papírkötés, sérült, a gerincnél elvált borítóval, a címlapról a szerző arcképe hiányzik. A budapesti tankerület főigazgatójának aláírásával, pecsétjével és ajándékozási soraival ("A Miért harcoltunk? c. film díjnyertes pályázatának jutalmául. Bp., 1946. jan. 19.").
A régi magyar költészet remekei a legrégibb időktől Kisfaludy Károlyig. Szerk.: Endrei Zalán. Bp., 1903., Beer E. és Társa, 399 p. Átkötött aranyozott gerincű egészvászon-kötés, kopott borítóval, névbélyegzőkkel.
Guy de Pourtalés: A zongora poétája. Chopin élet-regénye. Ford.: Lányi Viktor. Bp., 1936, Renaissance Könyvek, 308+(10) p. Átkötött félvászon-kötés, az eredeti papírborító bekötve, kissé kopott borítóval.
Bartók Béla, Lengyel Menyhért: A csodálatos mandarin. Pantomim Opus 19. Ifj. Bartók Béla előszavával, Bónis Ferenc tanulmányával. H.n., (1991), Magyar Bibliofil Társaság/Tevan Kiadó. Egészoldalas, fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott kiadói papírtokban. Megjelent 2000 példányban.
Európai Galamb- és Kisállat Kiállítás emlékkatalógus. Bp., 1982, Magyar Galamb- és Kisállattenyésztők Országos Szövetsége, 286 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel és borítóval, volt könyvtári példány.