P. Zadravecz István: Mátraverebély-szentkút. I. A kegyhely története. Tanulmány. II. A kegyhely ájtatosságai. III. A kegyhely énekei. Mátraverebély-Szentkút,1934, Ferencesek Rendháza, 258 p. Kiadói papírkötés. Kiadói foltos papírkötés.
Szent Ágoston: A lélek Istennel való magányos beszélgetéseinek könyve. Ford.: Némethy Ernő. H.n., é.n., Halász és Társa/Royal Press. Reprint kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott borítóval, egyébként jó állapotban.
Pongrácz Eszter: Igaz isteni szeretetnek harmatjából nevelkedett drága kövekkel kirakott arany korona [...] imádságos és énekes könyv. Bp.,1899, Rózsa Kálmán és neje, 1 t.+8+460+IV p. Harmincnegyedik kiadás. Korabeli aranyozott egészbőr-kötés, kopott borítóval, sérült, hiányos gerinccel, kijáró lapokkal, rossz állapotban.
Dr. W. Y. Evans-Wentz: Tibeti halottaskönyv. Bp., Buddhista Misszió. Buddhizmus/zen. Kiadói papírkötés, borító kissé szakadt, első lap kissé kijár, kissé kopottas állapotban.
Franz König bíboros: Sziklára épült ház. Életelvek és útmutatás. Ford.: Várhidy Gyula. Bp., é.n., Szent István Társulat. Kiadói kartonált papírkötés. A szerző által DEDIKÁLT példány.
Vallások könyve. Lao-Ce: Tao te king; A Korán szemelvényekben; Szent Ágoston vallomásaiból; Arany legenda (egy kötetben). Bp., 1943, Officina. Aranyozott gerincű félvászon-kötésben, kissé sérült, foltos borítóval, kissé laza fűzéssel.
cca 1877 Köz isteni tiszteletre rendelt énekes-könyv, zsoltárok és dicséretek néhány imádsággal. Debreczen,é.n. ,Eperjessy István (Telegdi K. Lajos utóda),(Debrecen Sz. Kir. Város Könyvnyomda-Vállalata), 399+1 p. XI. kiadás. Későbbi bársony-kötésben, az elülső táblán bakelit, fém, csont rátéttel, fém kapoccsal, a hátsó kötéstáblán bakelittel, aranyozott lapélekkel, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, a hátsó borítón mentén kis sérüléssel.