Negyven év a magyar szállodás- és vendéglősipar életéből. "A magyar szállodás és vendéglős" negyvenedik évfolyamának emlékére. Szerk.: Ballai Károly és Tábori Kornél. Bp.,[1938],Merkantil-ny., 232+1 p. "Iparunk jelesei" fejezetnél életrajzokkal, majd arcképekkel. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, laza kötéssel, volt könyvtári példány.
A jó házi konyha. Így kell főzni! A sütés-főzés tudományának új kódexe. Összeáll.: Bánffyhunyady Hunyady Erzsébet. Francia konyha. Vendéglátás c. részekkel kiegészítette: Tutsek Anna. Bp., én., Singer és Wolfner,(Hungária-ny.), XLVIII+344 p. Harmadik kiadás. Javított gerincű félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, javított kötéssel, egy-két lapon aláhúzással.
Földes Jenő, Ravasz László: Cukrászat. Második, némiképpen kiegészített, lényegében reprint kiadás. Bp., 1988, Kereskedelemfejlesztési és Tájékoztatási Központ, 598+1 p. Kiadói műbőr-kötés, kissé foltos lapélekkel, egyébként jó állapotban.
Hegyesi József: A legújabb házi cukrászat kézikönyve. Bp., 1893, Szerzői kiadás,(Czettel és Deutsch-ny.), 247 p. + 1 t. Negyedik kiadás. Egy színes táblával és sok fekete-fehér illusztrációval. Kiadói kopott egészvászon-kötés, kissé sérült gerinccel, sérült kötéssel, kijáró lapokkal.
Szekula Teréz: Szegedi uj szakácskönyv. Szeged,[1986],Somogyi-Könyvtár-Délmagyarországi Áramszolgáltató Vállalat-Szegedi Nyomda. Reprint kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés. Kereskedelmi forgalomba nem került. Megjelent nemzetközi nőnapra, 1000 példányban.
Házi cukrászat és befőttek könyve. Összeállította Sárosi Bella. Bp., é.n., Magyar Kereskedelmi Közlöny, 168+8 p. Második kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötésben, kopott borítóval, javított kötéssel
Növényvédelem és kertészet könyvtára 5 kötete: Kert és mezőgazdaság hasznos állatai, Zöldség és gyümölcs elraktározása, Sziklakert, Gyümölcs, zöldség házi feldolgozása, Gyümölcs, zöldség a konyhában. Mind jó állapotban
Venesz József: A magyaros konyha. Bp., 1958, Minerva. Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrálva. Kiadói foltos,kopott egészvászon-kötés, kissé foltos lapokkal,
Most mit tegyek...? 200 bevált hasznos tanács háziasszonyok részére. Összeáll.: Déry József. A "Drogista Közlöny" kiadása. Bp., én., Elek-ny., 62 p. Kiadói papírkötés, foltos.