2 db régebbi román nyelvű borászati könyv: Ing. Al. P. Ionescu: Vinul. Bukarest, 1933, Institutul de Arte Grafice Bucovina. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel, foltos és szakadozott borítóval, utolsó lap jobb felső sarka sérült. + Ing. Al. P. Ionescu: Viticultura Practica. Bukarest, é.n., Proapsirea Agriculturi. 32 ábrával illusztrált. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel, foltos és sérült borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal
Wehrhahn, Heinz Rolf: Was wächst und blüht in meinem Garten? Blütenstauden und Sommerblumen. Tabellen zum Bestimmen von über 500 wichtigen Gartenpflanzen mit Kultur - und Verwendungsangaben. Stuttgart,(1940), Franckh'sche Verlagshandlung. Német nyelven. Szövegközti fekete-fehér képekkel és 8 színes képtáblával illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval.
Receptkönyv üzemi vendéglátó konyhák részére. Szerk.: Moser István, Sipos László, Surnowkszky Leó, Nagy László, Seemann Gizella. Bp.,1958, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. 284+2 p. Kiadói félvászon-kötés, sérült, kopott, kissé foltos borítóval, néhány lap szélén kisebb ázásnyomokkal. Megjelent 5000 példányban.
Biszkup Ferenc, dr. Guoth János, dr. Horn Péter: Haszongalamb-tenyésztés. Kertünk, házunk, otthonunk. Bp., 1976, Mezőgazdasági Kiadó, 250+XXIV p. Fekete-fehér fotókkal, ábrákkal illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé sérült, kopott borítóval és gerinccel.
Umberto Nonis: Pilze. Einheimische Arten. Bern, 1984., Kümmerly+Frey. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.; Linus Zeitlmayer: Knaurs Pilzbuch. Leben, Erkennen, Sammeln, Verwerten. Das Haus- und Taschenbuch für Pilzfreunde von Linus Zeitlmayer. Mit 116 farbugen Pilzbildern von Claus Caspari. Neu bearbeitet und erweitert von Johann Stangl. München-Zürich, 1976., Droemersche Verlagsanstalt. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, egészen kis kopásnyomokkal.;
2 db szakácskönyv: F. Nagy Angéla: A család szakácskönyve. (Régebbi és újabb kiadás). Bp., 1995/2001, Kossuth/Sík Kiadó, 405 + 517 p. Kiadói papírkötés/kartonált papírkötés, kissé viseltes állapotban, az egyik kijáró lapokkal.