Héjjné Détári Angéla: Régi magyar ékszerek. Bp., 1976, Corvina. Második kiadás. Fekete-fehér és színes, szövegközi és egészoldalas képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval.
Faragó József, Nagy Jenő, Vámszer Géza: Kalotaszegi magyar népviselet (1949-1950). Bukarest, 1977, Kriterion. 392 p. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült, kopott kiadói papír védőborítóban, a kötéstáblák belső fele és a szennylapok kissé foltosak.
Balázs Béla: A film. Bp., 1961, Gondolat. 270 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült papír védőborítóban. Megjelent 4000 példányban. + Balázs Bélát ábrázoló nyomat, facsimile aláírással
A Debreczeni Déri Muzeum gyűjteményeinek leírása. Összeáll. és bev. ellátta a Debreczeni Déri Múzeum alapítója: Déri Frigyes. Debrecen, 1922., Debreczen Sz. Kir. Város és a Tiszántuli Ref. Egyházklerület Könyvnyomda-Vállalata, VII+350 p. Kiadói papírkötés, a borítón és a gerincen kis sérüléssel, hiánnyal.