Beöthy Leo: A társadalmi fejlődés kezdetei. I-II. kötet. Bp., 1882. MTA. 429+534 p. Korabeli kopottas félbőrkötésben, jó állapotban. Volt könyvtári példány.
Varia ethnographica et folkloristica. Szerk.: Szabó László- Keményfi Róbert. Debrecen, 1997, Ethnica. Papírkötésben, kissé kopott, de egyébként jó állapotban.
Hofer Tamás - Fél Edit: Magyar népművészet. Bp., 1977, Corvina. Második kiadás. Fekete-fehér és színes fotókkal gazdagon illusztrálva. Vászonkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban