Rösler, Augustin: Liebfrauenschule. Lehr- und Gebetbuch für katholische Frauen und Jungfrauen. Mit fünf Bildern. Freiburg im Breisgau, 1922, Herder & Co. GmbH Verlagsbuchhandlung. Fekete-fehér illusztrációkkal. Német nyelven. Kiadói aranyozott, álbordás egészbőr-kötés, az elülső borítón női alakot formázó bőr plasztikával, aranyozott lapélekkel, a kötéstáblák és a szennylapok kissé sérültek, egyébként jó állapotban.
Dr. Karácsonyi János: Szt. Ferencz rendjének története magyarországon 1711-ig. II. kötet. Bp., 1924, Magyar Tud. Akadémia kiadása. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
Felelős szerkesztő: Dr. Laurentzy Vilmos. Magyar Protestáns Almanach az 1933. évre. Debrecen, 1932, Tiszántúli Könyv és Lapkiadó Rt. Kiadói egészvászon-kötés.
Vallás témájú könyvtétel, 2 db. Czike Imre: Jézus születése és gyermekkora. Prohászka Ottokár előszavával. Bp, é.n., Franklin- Társulat. Jaschik Álmos rajzaival illusztrálva. Egészvászon kötésben, kissé foltos és kopott borítóval. + Pohárnok Jenő: A gyermekek királya. A gyermek Jézus élete. Bp, é.n., Szent István Társulat. Márton Lajos rajzaival illusztrálva. Foltos egészvászon kötésben, laza fűzéssel.
Miskolci Keresztény Közéleti Almanach. Szerk.: Gróf Lajos. Miskolc, 2004, a Keresztény Értelmiségiek Szövetsége miskolci csoportjának kiadása. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kartonált papírkötésben, szép állapotban.
Vallásosság és népi kultúra a határainkon túl. A magyarságkutatás könyvtára II. Szerk.: Fejős Zoltán, Küllős Imola. Bp., 1990, Magyarságkutató Intézet. Kiadói papírkötés, lapszélek foltosak, borítón néhány folt de egyébként jó állapotban.
Lajos Árpád: A magyar nép játékai. Franklin-Társulat kiadása. Ebből a kötetből a képmellékletek hiányoznak. Kiadói papírkötésben, kissé szakadt kötés, gyűrt, megkopott borító.
Várady József: Tiszáninnen református templomai. 3. sz. pótfüzet: A kondói református egyház története. Sajószentpéter, 1996, Borsodi Református Egyházmegye. Kiadói papírkötésben, jó állapotban. A szerző, Várady József (1930-2008) kondói református lelkész által Dobrossy István (1946-2015) történész, levéltáros, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltár igazgatója részére dedikált példány.
Kósa László: Egyház, társadalom, hagyomány. Societas et Ecclesia 1. A Magyar Protestáns Közművelődési Egyesület Kiadványai 1. Debrecen, 1993, Ethnica. Papírkötésben, jó állapotban.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.