Kunst, Antikvitäten

Zahl der Lose: 62

Johan Hugó (1891-1956): Társaság. Ólomüveg, jelzés nélkül. Sérült (repedésekkel). Proveniencia: Johan Hugó hagyatéka. 54x41,5 cm. / lead glass, unsigned, damaged. Provenance: from the estate of the artist.
11162.

Rufpreis:
120 000 HUF
325,20
375,00

Ferenczy Alvina (Alvina de Ferenczy, 1890-1971) magyar származású, az első professzionális női amerikai hegedűkészítő által 1907-ben Stradivari mintára készített hegedű. Jávorfa, teje fenyőfa. Eredeti kulcsokkal, hangszerész által restaurált. Teljesen játszható. Hegedű belsejében címke: "made by Miss Alvina de Ferenczy for L. Ruschenberg Co., Denver 1907 Colorado".. Proveniencia: Brompton's Fine & Rare Instruments aukció, 2019 október, 57. tétel. Hát hossza: 35,7 cm. Teljes hossz: kb. 58 cm. Professzionális, jó minőségű, bélelt modern hangszer tokban. Az árverésen szereplő hangszer feltehetően az első saját készítésű hangszerei egyike, mielőtt apja halála után, New Yorkba költözött volna. Az ugyancsak hegedűkészítő Ferenczy-Tomasovszky Károly (1863-1908) 1905-ben érkezett az Egyesült Államokba. A hegedűn többek közt Fritz Kreisler (1875-1962) osztrák születésű, később Amerikába települt hegedűművész, zeneszerző játszott. Becses gyűjtői ritkaság! A tételhez tartozik egy a The Strad c. magazin 2015 augusztusi számában megjelent cikk Ferenczy Alvina munkásságáról és életéről. További információ: https://epa.oszk.hu/03000/03043/00001/pdf/EPA03043_zenekar_2017_01_37-40.pdf/ Violin made by Alvina de Ferenczy (1890-1971), the first professional, female American luthier in the United States, with Hungarian family background. Inside the violin a label: "made by Miss Alvina de Ferenczy for L. Ruschenberg Co., Denver 1907 Colorado". Harewood, top made of redwood. Restored. Length of back: 357 mm. Full length ca. 58 mm. Provenance: Brompton's Fine & Rare Instruments auction, October 2019, lot 57. This certain violin is likely among the first violins Alvina de Ferenczy made, before she moved to New York City after her father's, Károly Tomasovszky de Ferenczy (1863-1908) death, who was also a luthier. Among the musicians who played on this certain violin was Fritz Kreisler (1875-1962), Austrian-born American violinist and composer. Very rare collector's item! In a professional modern case. Part of a lot is the august 2015 issue of the magazine The Strad with an article on the life and work of Alvina de Ferenczy.
11163.

Rufpreis:
950 000 HUF
2 574,53
2 968,75

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF